Haber Başlığı

Bağ dokumuz aşırı gerildiğinde deri altı dokusunda bulunan elastik lifler yırtılabilir. Bu yırtıklar daha sonra ciltte çatlak adı verilen beyaz veya mor çizgiler olarak ortaya çıkar. Bunların kremler, masajlar ve hatta tıbbi tedaviler ile kesinlikle ele almamız gereken bir kusur olduğu bize sıklıkla öğretilir. Ama aslında neden? Bir yandan, lazer tedavileri ve benzerleri dışında, cilt değişikliklerini gerçekten gidermenin doğal bir yolu yoktur ve diğer yandan çatlaklarınızı sevmek için bazı ikna edici nedenler vardır.

Çatlaklarınızı sevmeniz için 3 neden1. Çatlaklar vücudunuzun neler yapabileceğini gösterir

Ergenlik, hamilelil veya aşırı kilo alımı veya kaybı sırasında aşırı büyüme atakları nedeniyle olsun – vücudumuz büyük değişikliklere maruz kaldığında çatlaklar oluşur. Aynı zamanda nasıl göründüğümüzün ve hayatımızın hikayesini anlattığı anlamına geliyor ki bu güzel bir fikir değil mi? Çatlaklar gibi varsayılan kusurlardan rahatsız olmak yerine, vücudumuzun ne kadar çok yönlü olduğunu ve neler yapabileceğini takdir etmeliyiz. Tüm hamile kadınların yüzde 90’ının çatlak izleri aldığı tahmin edilmektedir. Bu nedenle bunlara çatlak izleri de denilmektedir. Doğumdan sonra çizgiler kalır ve bize sonsuza kadar bu özel zamanı hatırlatır.

2. Kendini sevmeyi vurgular

‘Kendini sevme’ son yıllarda ve iyi bir sebeple giderek daha önemli hale gelen bir terim. Sonuçta, her vücut farklıdır ve olduğumuz gibi görünmeyi ne kadar erken kabul edersek, hayattan o kadar mutlu ve memnun oluruz. Öyleyse, her zaman kendinizle ilgili bir şeyleri değiştirmek yerine çatlaklarınızı kendinizin bir parçası olarak kabul etmek için iyi bir neden. Nihayetinde, kendini sevmek sana içsel güç ve daha iyi bir özgüven verir ki bu, Bedenlerini olduğu gibi kabul eden ve başkalarının görüşlerine bağlı olmayan insanlar, güçlü olma eğilimindedir.

3. Çatlaklarınız sizi mükemmel şekilde kusurlu yapar

“Mükemmel kusurlu” terimini biliyor musunuz? Çünkü bu, çatlaklar,  doğum lekeleri gibi sözde kusurların vücudumuza ne yaptığını harika bir şekilde tanımladığı için, ona bir tanınma değeri verir ve çok özel bir şey olmasına yardımcı olur. Bu yüzden aynada çatlaklarınıza bakıp “Neden çatlaklarım var?” diye düşünmek yerine. – Bacakları, kalçaları veya mideyi süsleyen  özel bir aksesuar olarak düşünmeyi tercih edin .