Haber Başlığı

Günün birinde siz de kendinizi evlilik aşamasında bulabilirsiniz. Bu noktada, ne yapmalıyım diye düşünmenize gerek yok! Alyansın ardından en popüler seçenek olarak dikkat çeken pırlanta; birçok kişinin hayallerini süslüyor. Ancak, pırlanta seçimi sırasında birtakım hususlara dikkat etmelisiniz. Pırlanta modeli, kalitesi ve fiyatı; önem vermeniz gereken ilk detaylar arasında bulunur. Doğal elmas madeninin kesilerek özel şekil verilmesiyle pırlanta ortaya çıkar. Birçok kişi; elmas ile pırlanta arasındaki farkı merak eder. Taş, kesim ve şekil gibi kriterler dikkate alınarak elmas veya pırlanta adlandırması yapılır. 

Pırlanta satın almayı düşünüyorsanız bilhassa dört faktöre önem vermelisiniz. Kesim, renk, karat ağırlığı ve berraklık kriterleri pırlanta seçiminde bir hayli önem taşır. Bunun yanı sıra, taş şekilleri de pırlanta seçimine etki eder. Nereden pırlanta satın almalıyım diye düşünmenize gerek yok! 2022 yılına ait yepyeni pırlanta yüzük modellerini bünyesinde barındıran Lizay Pırlanta; hem uygun fiyatlı hem de kaliteli seçenekleri ile göz doldurur. Yazımız sayesinde pırlanta model 2022 hakkında doyurucu bilgiler alabilirsiniz.

Baget Pırlanta Yüzük 

Şık ve zarif bir tarz hayal ediyorsanız aksesuar tercihiniz baget pırlanta yüzük olmalı! Bu ürünün modern kesimlerinde dahi klasik bir hava vardır. Köşeli uzun dikdörtgen merkez taş ve daha küçük taşlardan ibaret olan baget pırlanta yüzük; kendisi için ödediğiniz parayı sonuna kadar hak eder. Ana ve çevre taşın kesiminden yansıyan ışıltının bu modelleri ayrıcalıklı hale getirdiğini söyleyebiliriz. Baget kesim pırlanta; özel kesim elmaslar olarak tanımlanabilir. Klasik bir yuvarlak kesim pırlantaya kıyasla farklı detaylar barındırmasıyla dikkat çeker. Değişik görünümünün yanı sıra mükemmel bir netlik seviyesinin olduğu söylenebilir. Büyüleyici bir incelikte oluşuyla da farkını ortaya koyar. 

Birçok kişinin aklında neden baget pırlanta yüzük tercih edilir sorusu bulunuyor. Takdir edersiniz ki, pırlanta yüzükler; bilhassa özel günlerde verilen değerli ve anlamlı hediyeler arasında yer alır. Düğün, evlilik ve nişan töreni, doğum günü, nikah merasimi başta olmak üzere birçok özel günde verilebilecek en güzel hediyelerin başında baget pırlanta yüzük gelir. Bilhassa evlilik teklifi için sıra dışı ve göz kamaştırıcı bir aksesuar arayışında olanların ilk tercihi baget pırlanta yüzük olmalıdır.

Tam Tur Pırlanta Yüzük 

Siz de sevdiğiniz kişiye özel günlerde tam tur pırlanta yüzük hediye edebilirsiniz. Pırlanta yüzük kategorisinin parlayan yıldızı olarak bilinen tam tur pırlanta yüzük sayesinde tam da hayalinizdeki gibi bir evlilik teklifinde bulunabilirsiniz. Hatta, bu yüzüklerin özellikle nişan ve evlilik yüzüğü olarak bilindiklerini söyleyebiliriz. Ancak, istediğiniz takdirde annenize Anneler Günü’nde tam tur pırlanta yüzük hediye edebilirsiniz. 

Birçok kişinin aklında bu kadar seçenek varken neden tam tur pırlanta yüzük alayım sorusu bulunuyor. Tahmin edebileceğiniz gibi bu yüzüklerin belirli kısımlarında özel pırlanta taşlar vardır. Bu taşların özel bir tasarıma sahip olması ciddi bir avantajdır. Bu sayede, kadınlar; tarzlarına canlı bir aksesuar ile canlılık katabilirler. Ayrıca, tam tur pırlanta yüzüklerin farklı renk seçeneklerinin oluşu da önemlidir. Bu sayede, kadınlar; farklı renkler arasından tarzlarına ve kıyafetlerine uygun bir seçim yapabilirler. Çiçek ve geometrik motif desenleri ile süslü olan yüzüklere gösterilen ilgi oldukça fazladır. Bunun yanı sıra, sade ve düz kesim pırlanta yüzüklerin de naif kadınların tercihleri arasında bulunduğunu ifade edebiliriz. 

Tam tur pırlanta yüzüklerin her kadının yaşına uygun farklı modelleri bulunuyor. Siz de günün birinde bu yüzüklerden satın almaya karar verdiyseniz ilk olarak parmak ölçünüze uygun bir modeli bulmalısınız. Ayrıca, bu yüzüklerin her kısmında pırlanta taşlar vardır. Bu yüzden, temizlenmelerinin bir hayli zor olduğunu da söyleyebiliriz.

Tektaş Pırlanta Yüzük 

Tektaş pırlanta yüzük denildiği zaman insanların aklına doğal olarak evlilik teklifi geliyor. Aşkın sembolü olarak bilinen bu yüzük modelleri ile sevdiğiniz kişiye evlilik teklifinde bulunma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Sade ve şık tasarımlarının olması ciddi bir avantajdır. Bunun yanı sıra, farklı taş kesimleri ve pırlanta boyutları ile de herkesin beklentilerine ve zevklerine hitap eder. Her keseye uygun modellerinin olması sayesinde insanların ekonomik kaygılarını ortadan kaldırır. 

Aklınızda hangi tektaş pırlanta yüzüğü almalıyım sorusu yer alıyor olabilir. Bu noktada, klasiklerden yanayım diyorsanız tercihiniz kesinlikle prenses kesim tektaş yüzük olmalı! Bunun yanı sıra, farklı olmayı ön plana koyuyorsanız listenizin ilk sırasında baget tektaş modelleri yer almalıdır. Farklı karat ve tasarımlara sahip olan tektaş pırlanta yüzüklerinin ince işçiliklerle tasarlandığını ve beklentilerinizi karşılayacağını bilmelisiniz.

Beştaş Pırlanta Yüzükler 

Beştaş pırlanta yüzükler; aşk, mutluluk, bağlılık, huzur ve bereketi simgeler. Evlilikte sol el yüzük parmağına takılması söz konusudur. Ayrıca, tektaş pırlanta yüzük ile beraber kullanılabilir. Aşkı simgeleyen alyans yüzüklere alternatif bir seçenek olarak kullanıldığını söylemeliyiz. Siz de bu yüzüklerden satın almak istiyorsanız ilk olarak ürünün pırlanta sertifikasına sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Pırlanta Yüzük Fiyatları 

Farklı modellerde satışa sunulan pırlanta yüzükler vardır. Karat, kesim, berraklık ve renk kriterlerine göre fiyatların değişkenlik gösterdiğini söylemeliyiz. Ayrıca, ürünün renginin ve işçiliğinin de fiyatlar üzerinde etkili olduğunu söylemek gerekir.