Haber Başlığı

Kadın cinayetleri konusu toplumun kanayan bir yarası.Bir erkek, bir kere sevdi ve hayatına girdi diye o kadından ayrılmak istemiyor.“Çok sevmek” güzel bir şey olmalı oysa… Hiç bir gerekçe ayrılık isteğini kanlı bir eyleme götürmemeli.“Neden kadınlara kıyılıyor?” Bu sorunun cevabı henüz verilebilinmiş değil. Kadına uygulanan şiddetin mantıklı bir açıklaması yok.

Önce şu bilinmeli ki kadın, öncelikli olarak sahip olunacak bir “mal” değil. Birliktelikler satın alınamaz. Kendisinden ayrılmak isteyen bir kadını ancak konuşarak ikna edebilirsiniz. Tehdit ederek daha çok uzaklaştırırsınız.

Yaşananlar, “Bu kadınlar zaten sizinle mutlu olsa yanınızda olurlardı.” diye düşündürüyor.Birinin canını yakmak, tasarlayarak, çocuklarının gözü önünde, sokak ortasında…Çoğu da son kez konuşmak için bir araya gelindiğinde…

Adam çorabının içinde bir bıçakla görüşmeye neden gider? Neden bir demek çiçekle değil de bir bıçakla?

Canını kanını dökerek veren genç bedenler ve ardında bıraktığı sevenleri… İşte bunlar kadının çaresizliği dile getiriyor.

Ya annesi yaşamın yitiren, babası hapse giren o çocuklar… Artık kime aynı sevgi ile sarılıp, gülümseyecekler ve gelecekten nasıl bir güvence bekleyecekler…

Aslında erkek yaptığı şiddet eylemini onlara da uygulamış oluyor.

Nereden baksan tutarsız, nereden baksan vahşice…