Haber Başlığı
1)Zencefil mide bulantısını önler

Zencefil sadece soğuk algınlığı için harika bir ipucu değil, aynı zamanda sağlıklı yumru mide bulantısına da yardımcı olabilir. Çok yönlü yeteneğin uçucu yağları mide bulantısını ve kusmayı azaltır ve sindirim etkisine sahiptir. Ya bir parça zencefil çiğnersiniz ya da kökünü çay olarak demlersiniz.

2)İlginç ama havuç mide bulantısını ortadan kaldırıyor!

Diyet lifi mide bulantısını hafifletmeye yardımcı olur. Havuç, bağırsaklardaki toksinleri bağlayan ve böylece mide bulantısını hafifletmeye yardımcı olan çok miktarda diyet lifi içerir. Havuç lapası veya taze havuç çorbası, birçok tarif fikrinden sadece birkaçıdır.

3)Taze bir limon midenin bulanmasının önüne geçiyor!

Taze bir limonun hem kokusu hem de tadı mide bulantısını giderebilir. Cesaret edenler doğrudan bir dilim limon emebilir, diğer herkese taze limon suyuyla karıştırılmış bir bardak su önerilir. Küçük yudumlarla iç.

4)Elma sirkesi deyip geçmeyin!

Özellikle lezzetli değil, ancak hafif bir bulantı hissi için etkili: metabolizmayı uyaran ve antibakteriyel etkiye sahip elma sirkesi. Bunu yapmak için bir çorba kaşığı yaklaşık 250 ml su ile karıştırın ve sıvıyı küçük yudumlarla içirin.

5) Bitki çayları tüketmek mideyi rahatlatır

Bitkisel çaylar mide bulantısı için özellikle popüler ev ilaçlarıdır. Kimyon, papatya, rezene, anason veya naneden yapılan bir çay mide bulantısını ve kusmayı azaltır ve sindirim sistemini sakinleştirici etkisi vardır.

Örneğin nane, yapraklarında çoğunlukla mentolden oluşan esansiyel yağlar içerir. Bir bardak ılık nane çayı içmek sadece sindirimi hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda rahatlatıcı bir etkiye de sahiptir. Çayı oldukça ince ve çok sert olmayacak şekilde hazırlayın, böylece mentol mideyi fazladan zorlamaz. 

6) Temiz hava size iyi gelecek! Yaralarınızı saracak…

Ayaklarınızın üzerinde dengesiz hissediyorsanız, temiz hava harikalar yaratabilir. Kısa bir yürüyüş, uygun havalandırma veya sadece açık bir balkon kapısı mide bulantısı ve olası kusmayı azaltabilir. Temiz havayı yavaş ve derin bir şekilde soluyun. Bu tüm vücudu rahatlatır.