Haber Başlığı

 Öğrenciler sokak hayvanları için mama kabına dönüştürülmek üzere mavi kapakları topladı.  Dönüşümle elde edilen mama kaplarını ise çocuklar  okul bahçelerinde Purina mamaları ve Nestlé Pure Life suları ile sokak hayvanlarıyla buluşturdu.

80 yılı aşkın bir süredir evcil hayvanların beslenmesine dünya çapında öncülük eden ve evcil hayvanlara sağlıklı bir hayat sunmak için inovatif ürünler geliştiren Nestlé Purina PetCare, Impact Hub İstanbul ve Circular Mind iş birliğinde gerçekleştirdiği “Canımız Sokakta” projesinin son fazını tamamladı. Covid 19 salgınında mağduriyetleri artan sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve sahiplendirme konularına çözüm üretmek amacıyla gerçekleştirilen projenin son aşaması, çocukların destekleriyle tamamlandı. 

Çocuklara farkındalık projesi 

Projenin ilk fazında “21. Yüzyılın Minik Kahramanları” kapsamında geleceğin mimarları arasında yer alan  yaklaşık 750 çocuğa, Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Yalçıntarafından hem evcil hayvanların bakımı ve davranışları hem de sokak hayvanları ile ilgili farkındalık eğitimleri verildi. Ardından çocukların çevre bilincinin de pekiştirilmesi hedeflenerek mavi plastik kapak toplama programı çocuklarla birlikte başlatıldı. Çocuklara geri dönüşüm farkındalığı kazandırmayı amaçlayan bu fazda minik hayvanseverlerin biriktirdiği mavi kapalar sokak hayvanları için dönüştürülerek 35 mama kabı elde edildi. Eğitimlerini tamamlayan çocukların öğrendikleri teorik bilgileri proje kapsamında pratiğe dönüştürmesi amaçlandı. Bu kapsamda öncelikli olarak mama kapları okullara gönderildi. Kapları öğrenciler okul bahçelerinde Purina’nın sağlıklı ve lezzetli Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla birlikte patili dostlarımız ile buluşturuldu. Ayrıca eğitimleri tamamlayan ve mavi kapak dönüşümüne katılan öğrencilere, hem dünyanın hem de sokaktaki dostlarımızın kahramanları olduklarını gösteren ‘21. Yüzyılın Minik Kahramanları’ sertifikaları verildi. 

İyiliğin gücü kazandı

Nestlé Purina PetCare Türkiye Genel Müdürü Ayça Erkol, konuyla ilgili şunları söyledi: “Tüm dünyada hayvanlarla bir arada olmanın yaşamlarımıza pozitif bir katkı sağladığını biliyoruz. Öte yandan hayvan sevgisi, çocuk yaşta gelişen, öğrenilen benzersiz bir kazanım. Canımız Sokakta projemiz kapsamında hem sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirme hem de çocukları bu sevgiyle tanıştırma fırsatı bulduk. Çocukların iyilik yapma gücünden ve müthiş gayretlerinden çok etkilendik. Onların sayesinde başardık. Yardıma muhtaç hayvanlara destek olabildiğimiz ve gelecek nesillerin bilinçlendirilmesine katkı sağlayabildiğimiz için çok mutluyuz. Projeye destek olan tüm çocuklara ve proje ortaklarımıza çok teşekkürler.”