Haber Başlığı

”Bu hafta ne yapsam?” Diyenler için müthiş bir müze önerisiyle geldim. Aman dikkat! Bu bildiğiniz müzelerden değil. Sizi şaşırtacak, eğlenceli anlar yaşatacak, heyecan dolu bir müze: İstanbul İllüzyon Müzesi. İstanbul’un  göbeğinde İstiklal caddesinde yer alan İstanbul İllüzyon Müzesi, keyifli vakit geçirmek isteyenler için ”Biz buradayız!” diyor ve ziyaretçilerini bekliyor.

Peki bizi neler bekliyor?

Bu müzede sadece izlemek yok aynı zamanda harekete geçmek var. Birbirinden eğlenceli interaktif uygulamalar siz İstanbul İllüzyon Müzesi ziyaretçilerini bekliyor. Fotoğraf illüzyonları, hologramlar, klon masa, vortex tüneli bunlardan sadece birkaçı.

Kaleydoskop

Aynalarla kaplı silindire yüzünüzü yaklaştırın ve sürekli değişen şekillerin içinde bu eğlenceli deneyime ortak olun.

Tepetaklak oda

Eğlencenin en keyifli hali: Tepetaklak oda. Bu odada arkadaşlarınızla bir binaya tırmanıyormuşsunuz gibi davranarak çılgın fotoğraf çekilebilirsiniz.

Sonsuzluk odası: Infınıty room

Sonsuzluğun içinde kaybolmak ister misiniz? Sihir ve eğlencenin hiç bitmediği oda: Sonsuzluk Odası. Aynalarla kaplı odada birden fazla sen var!

Vortex tüneli

İşte bizim en keyif aldığımız kısım: Vortex tüneli. Bir köprüden yürüdüğünüzü hayal edin. Ancak bu bildiğiniz köprülerden değil. Çünkü siz yürürken etrafınızdaki bazı şeyler dönmeye başlıyor. Bakalım bu köprüden başınız dönmeden düzgün bir şekilde geçebilecek misiniz?  Bu deneyim hafızama kazındı diyebilirim.

Klon masa

Kendinizin kopyası olan beş kişiyle bir masada oturmak isterseniz buyurun sizi klon masaya alalım. Ben bu masaya bayıldım! Hem çok güzel fotoğraflar çekildim hem de çok eğlendim.

Ames odası

Dikkat! Bu odanın bir köşesine geçince dev, bir köşesine geçince ise cüce oluyorsunuz. Bu odada muhteşem bir görsel illüzyona tanıklık ediyorsunuz.

Şaşırtıcı illüzyonlar

Müzeyi gezerken aklınızın sınırlarını zorlayacak birbirinden ilginç illüzyonlar sizi bekliyor.

Eğlenceli deneyimin sadece bir kısmını anlattım. Hayatınızda farklı deneyimlere yer verip renk katmak istiyorsanız İstanbul İllüzyon Müzesini mutlaka ziyaret edin derim. Benden şimdilik bu kadar. Yepyeni gezi önerilerinde görüşünceye dek hoşça kalın!