Haber Başlığı

28 Mart 2021 tarihinde İstanbul saatine göre saat 21:48’de Terazi burcunun 8 derecesinde bir Dolunay meydana gelecek. Dolunay anı haritasında yükselende Akrep burcu var. Akrep burcu su grubu bir burç ve sabit niteliğe sahiptir. Akrep burcu aynı zamanda Zodyağın en güçlü etkilere sahip ve en krizlere açık burcudur. Akrep burcunun klasik yöneticisi olan Mars ise haritanın yine krizleri anlatan 8. Evinde yer alıyor ve Kuzey Ay düğümü dediğimiz kadersel noktası ile kavuşumda.

Dolunay anı haritasında Ay Diadem sabit yıldızı ile kavuşumda. Diadem sabit yıldızı kendini başkaları adına kurban etme eğiliminin söz konusu olduğunu gösteren bir enerjiyi anlatır. Sevdikleri için çok fazla şeyden geçme ve bunu sessiz sedasız yapmaktır. Dişil güce ve onun fedakarlığına işaret eder ve kendini kurban durumuna düşürebilir.

Ay ve Güneş haritanın 5-11. Ev ekseninde olması arkadaşlıklar, sosyal çevre, çocuklar ve aşk konularını çok fazla ön plana çıkartıyor olacağını söyleyebiliriz.

Dolunay anı haritasında dikkat çeken bir diğer unsur Neptün’ün Ay ile olan antisciasal kavuşum. Burada Diadem sabit yıldızı ve Neptün bağlantılı bir Dolunay var. İlişkilerde fedakarlıklar, kendini adama ve maalesef aldanmalar söz konusu olacak gözüküyor. Duygusal durumlar, hassasiyetler, aşk için kendini feda etme ve kendini feda eden aşıklar için bir uyanış durumunun çok fazla ön planda olacağı gözüküyor.

Burç bazında Terazi Dolunayının etkilerini okurken öncelikli olarak yükselen burcunuza göre okumayı ihmal etmeyiniz.

Koç burçları ve yükselen Koç

Sevgili Koçlar, Terazi burcundaki Dolunay sizlerin ikili ilişkiler, eş, ortaklıklar ve davalarla ilgili hayat alanınızda meydana geliyor olacak. Daha önce kendiniz adına aldığınız önemli kararların tamamlanmasını şimdi ilişkiler alanınızda yaşıyor olacaksınız. Bu anlamda sizin tarafınızdan atılacak cesur adımlar söz konusu olabilir. Belki kendinizi kurban edeceğinizi, çok fazla fedakârlık yapmanız gerekeceğini bilmenize rağmen sevginiz için devam kararı alacaksınız. Belki de ne zamandır kurban durumunda kaldığınız, aldanma içinde olduğunuz bir ilişkinizi sevginize rağmen bitiriyor olacaksınız.

 

Boğa burçları ve yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, Terazi dolunayını sizler hizmet ve arka plandaki işleriniz alanında yaşıyor olacaksınız. Dolunay’ın etkili olacağı 15 günlük süreç boyunca iş ve çalışma koşullarınızda önemli sorumlulukların altına cesaretle ve özgüvenli bir şekilde girebilirsiniz. Ancak burada gereğinden fazla fedakarlıklar içerisinde olabilirsiniz. Bunu yapmanızı gerektirecek birtakım koşullar işin doğasına uygun olarak söz konusu olabilir. Her halükârda günlük iş akışınızdaki artış sizlere parasal açıdan çok şanslı etkilerde getiriyor olacak. Bununla birlikte sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gereken bir dönemden geçiyorsunuz.

İkizler burçları ve yükselen İkizler

Sevgili İkizler, Terazi Dolunayı sizleri sosyalleşme, eğlenceli aktiviteleriniz, aşk ve romantik ilişkileriniz, alanınızdan etkiliyor olacak. Daha önceki zamanlarda arkadaş ve sosyal çevrenizden kişilerle birlikte bir başlangıç yaptıysanız şimdi Terazi Dolunayı ile bunun harika bir aşka dönüşmesi gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Ancak burada kendinizi feda etme ve aldanma durumlarına karşı temkinli olmanızda yarar var. Bu anlamda karşınızdaki kişiden emin olmanız yerinde olacaktır. Eğer bir aldatılma durumu içerisindeyseniz burada bu aşk ilişkisini sonlandıran tarafta olabilirsiniz.

Yengeç burçları ve yükselen Yengeç

Sevgili Yengeçler, Terazi Dolunayı sizleri aile ve kariyer alanlarınızdan etkiliyor olacak. Kariyer hayatınızda daha öncesinde başlatmış olduğunuz konularınızla ilgili olumlu ve harekete geçirici tamamlanmalarını şimdi ev ve yuva alanlarınızda yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda evinizle ilgili ya da ailenizle ilgili kendinizi feda ettiğiniz, ya da aldanmalar içerisinde kalmış olduğunuz birtakım durumlar varsa şimdi tamam deyip konuları noktalayabilirsiniz. 

Aslan burçları ve yükselen Aslan

Sevgili Aslanlar, bilgi ve iletişim alanlarınızı mercek altına alacak olan bu Dolunay ile önemli bir eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda daha öncesinde konuşulmuş ve kararlaştırılmış olan bir işinizle ilgili olarak şimdi bir kısa bir seyahate çıkabilirsiniz. İletişim, eğitim alanlarınızda önemli etkiler var ancak burada aldanmalar içerisinde kalabileceğiniz durumlar söz konusu olabileceği için kiminle ne konuştuğunuza dikkat etmenizde yarar var.

Başak burçları ve yükselen Başak

Sevgili Başaklar, parasal kazanımlarınızı etkileyecek olan Terazi Dolunayı ile birlikte daha önce başlatmış olduğunuz işleriniz şimdi tamamlanabilir. Kazanımlarınızın görünür şekilde etkileneceği bir dolunay olacak. Bununla birlikte parasal anlamda aldatılmalarda söz konusu olabilir. Buna dikkat edilmesi yerinde olacaktır.

Terazi burçları ve yükselen Terazi

Sevgili Teraziler, Dolunay sizlerin burcunuzda meydana geliyor. Dolunay sizlerin ilişkiler ekseninizde, ben-sen dengeniz üzerinde etkili olacaktır. Daha önce ilişkilerinizde ve anlaşmalar, sözleşmeler, ortaklıklar anlamında başlattığınız ne varsa artık bunu cesaretle tamamlayacak olabilirsiniz. Terazi öncü bir burçtur bu nedenle bu tamamlanma aslında yeni bir şeylerin ilk adımını ve sizin adınıza devamı gelecek olan önemli bir dönemin başlangıcını da anlatıyor. Bu bir ilişkinin devamı olabileceği gibi bir ilişkinin noktalanması da olabilir.

Akrep burçları ve yükselen Akrep

Sevgili Akrepler, Terazi burcundaki Dolunay sizlerin arka alanınızda meydana geliyor. Sizler için biraz zorlayıcı çalışabilecek olan bu Dolunay ile birlikte bilinçaltınıza attığınız birtakım konular zihninizi bu süreçte daha fazla meşgul edebilir. Arka planda sizleri aldatan veya kandırmaya çalışanlar varsa onlarda gün yüzüne çıkabilir. Geride bıraktığınız, kendinizi feda ettiğiniz ilişkileriniz bu süreçte rüyalarınız kanalıyla tekrar kendini size hissettirebilir. Aynı zamanda hastaneler gibi kapalı ortamlarda bulunabilirsiniz veya uzun bir tedavi nedeniyle bulunmanız gerekebilir.

Yay burçları ve yükselen Yay

Sevgili Yaylar, Terazi burcunda meydana gelecek olan Dolunay sizlerin bireysel ve toplumsal sosyalleşme alanınızda meydana geliyor. Sosyal çevrenizdeki kişilerle uyumlu olma çabası içerisinde kendinizi gereğinden fazla öne sürdüğünüzü ve fazla suiistimal edildiğinizi düşünüyor olabilirsiniz. Arkadaşlık ilişkilerinizde sizleri yanıltmaya çalışan bazı insanların farkına varabilirsiniz. Bu noktada bir şeyleri noktalama isteğiyle hareket edebilirsiniz.

Oğlak burçları ve yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar, Terazi burcundaki Dolunay sizlerin kariyer hayatınızda etkisini gösteriyor olacak. Dolunay ile birlikte eviniz, ailenizle ilgili daha önce başlatmış olduğunuz önemli adımların şimdi sonuçlarını kariyer hayatınızda birtakım tamamlanmalar ile birlikte yaşıyor olacaksınız. Üst ve otorite figürleriniz size bu süreçte birtakım yeni görevler verebilir ancak bunlar sizlerin kendinizi gereğinden fazla tüketmenize, yormanıza sebep olabilir. Yine aynı zamanda Dolunay bir süredir aldatıldığınızı bildiğiniz ya da hissettiğiniz bir evliliğinizi noktalamanız yönünde sizi destekleyici çalışabilir. Aldatılma, kandırılma durumlarına ya da şüphelerine rağmen evliliğinizde devam kararı alarak bir anlamda fedakârlık enerjisini çalıştıracağınız bir sürece de girebilirsiniz.

Kova burçları ve yükselen Kova

Sevgili Kovalar, Terazi burcundaki Dolunay ile birlikte yurtdışı, yabancılar, hukuksal konular, akademik konular, yükseköğretim konularınızda önemli tamamlanmalar söz konusu olabilir. Daha öncesinde hayatınızda başlatmış olduğunuz fikir, iletişim, seyahatler alanında başlatmış olduğunuz ne varsa şimdi yapacaklarınız bunun devamı niteliğinde olacaktır. Aynı zamanda eşinizin ailesi için özel hayatınızdan fedakarlıklar yapmanız ve onlar adına uğraşlarınızın yoğun olacağı bir döneme de girebilirsiniz.

Balık burçları ve yükselen Balık

Sevgili Balıklar, Terazi burcundaki Dolunay sizlerin para, maddi kaynaklar alanlarınızı etkileyecek. Daha öncesinde yeni bir iş alanı ile ilgili bir kazanç elde etmeye başladıysanız onunla ilgili bir tamamlanma durumları söz konusu olabilir. Yine gündeminizde başkasından elde edilen kaynaklar, miraslar, nafakalar alanında tamamlanma durumları söz konusu olabilir. Ortak bir geliriniz söz konusu ise birlikte olduğunuz eşiniz ya da ortağınızın size karşı dürüst davrandığından emin olmanızda yarar var. Aldanma enerjilerinin söz konusu olduğu bir dolunay enerjisi hâkim olacak.

    Astrolog Ceylin Çelebi

    Instagram: astrolifeceylin madamastro

    YouTube

    ceylincelebi@gmail.com