Haber Başlığı

İş hayatına dönüşün de başlamasıyla yoğun tempoya giren insanlar sıcak havalarda ham ballı smoothieler sayesinde düşük kalorilerle serinliyor. Bal Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy, “Ham bal içerisinde çok sayıda vitamin ve mineral barındırıyor. Smoothielerinizde şeker yerine ham bal kullanabilirsiniz. Babaannelerimizden kalma ballı yoğurt ise ferahlamak için bir numaralı besininiz olmalı. Bu sayede tamamen doğal ürünlerle ferahlayabilirsiniz.” dedi.

Ballı yoğurt: Lezzetli, serin ve doğal

Ballı yoğurdun özellikle; Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkeleri tarafından ilgi gördüğünü söyleyen Bal Uzmanı Ahmet Bağran Aksoy, “Sade bal sevmeyenler ya da bal yerken ferahlamak isteyenler balı yoğurt ile yiyebilirler. Ballı yoğurdu, üç yemek kaşığı yoğurt ve üzerine koyacağınız iki tatlı kaşığı bal ile hazırlayabilirsiniz. Doğal ve besleyici bir tatlı tüketmiş olursunuz” ifadelerini kullandı.

Ham bal ve muz

Ahmet Bağran Aksoy, “Katkı maddeleri içeren şekerler, yapay tatlandırcılar yerine ham bal iyi bir seçenek. Ham bal ve muz sayesinde hem uzun süre yeme ihtiyacı hissetmeyiz, hem de kalori yakımı sağlarız.” dedi.

Ballı Muzlu Smoothie için malzemeler; ham bal, kişi sayısı kadar muz, kişi sayısı kadar su bardağı süt, isteğe bağlı buz.