Haber Başlığı

Ramazan da kilo verenler, yemeden içmeden kesilenler, midesi küçülenler burada mı? İşte bu konu tam da sizinle alakalı. Oruç tutarken amacımız her ne kadar kilo vermek olmasa da gün boyu aç kaldığımızdan dolayı iftarda bir çorbayla doyuyoruz ve normalden daha az yiyoruz. Bu da bir nebze de olsa midemizin küçülmesini, eskisi kadar yiyememizi sağlıyor.  

Peki Ramazan sonrası formunu korumak için ne yapmalı? 

Biliyorum bayramda sarmalara, baklavalara, böreklere dayanamayıp yedikçe yiyoruz. Şahsen ben sabah kahvaltıyla başlıyorum bu akıl almaz yemek çılgınlığına, kimseyi de kıramıyorum misafirlikte ve tüm baklava böreklerin tadına bakmış buluyorum kendimi. Bu bayram öyle olmayacak sözünü veriyorum kendime. Nasıl mı? Buyurun bakalım. 

Yeme alışkanlıklarımı değiştirip, Ramazan sonrası küçülen midemi baklava börekle tamamen doldurmayıp, öncelikle su ve taze sıkılmış meyve sebze suları ile başlamayı düşünüyorum.  

Eğer sizin de böyle bir niyetiniz varsa yanınızda içerisinde çubuk tarçın, kesilmiş bir iki dilim limon, maydanoz yaprakları gibi tok tutma ve ferahlık veren ürünlerle içtiğiniz suyu zenginleştirebilirsiniz.  

Bana şans dileyin ve inanın bunu zayıflamak için değil daha sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazabilmek için yapmak istiyorum. Vücudumun dinlenmesi ve kendini tedavi etmesi için uygulayacağım.