Haber Başlığı

Yaz mevsimi ile birlikte plaj sezonu da açıldı…

Cıvıl cıvıl elbise mevsimi başladı. Bununla birlikte pek çok kadının kabusu haline dönüşen çilek bacak görüntüsü bacak dekoltesine gölge düşürüyor.

Artık bakım rutininize bacak bakımını da eklemek bu ipuçlarıyla oldukça kolay.

Vücut bakımını bir rutine oturtursanız fazla vakit ayırmadan pürüzsüz bacaklara kavuşabilirsiniz.

Bacak dekoltenizi arşa çıkaracak ve mükemmel gösterecek bakım rutinine gelin birlikte bakalım.

1. İstenmeyen Tüyler 

İlk olarak istenmeyen tüyleri alarak işe başlayabilirsiniz. Burada belirli bir yöntem kısıtlaması yok, siz genelde tercih ettiğiniz bir yöntem ile tüylerinizden kurtulabilirsiz.

2. Duşta Peeling

Vücut hücreleri her 28 günde bir kendini yeniler ve ölü hücreleri dışarı atar. Fakat yine de cilt üzerinde hoş olmayan görünüme neden olacak bir katman oluşur. Bu görüntüden kurtulmak için haftada 1-2 gün peeling uygulamanız yararlı olacaktır.

3. Kese 

Kese yapmak vücudunuzu yumuşacık yaptığı gibi bacaklarınızı da pamuk gibi yapar. Çilek bacak görüntünüzden rahatsızsanız, batıklarla başınız dertteyse düzenli olarak kese yapmayı ihmal etmemelisiniz. Haftada 1-2 kere kese yapmak peeling gibi kan dolaşımını da harekete geçirmektedir bu da selülit gibi dolaşım problemlerinizi de minimum düzeye indirmeye yardımcı olur. Kese yapmak için ipek kese ya da kabak lifi uzmanlar tarafından da en çok önerilen yöntemler arasında.

4. Kuru Fırçalama

At kılı fırçası son dönemlerde daha da popülerleşen kozmetik ürünlerinden biridir. Vücuda oldukça faydalı olan doğal at kılı fırçasıyla pek çok bacak probleminizden kurtulabilirsiniz. Duştan sonra kuru cilde fırçalama yaparak hem batıklardan hem tavuk derisi görünümünden hem de selülitlerden kurtulabilirsiniz. At kılı fırçası kan dolaşımını hızlandırarak selülitlere de etkili bir ürün ama biraz sabır gerektiriyor. Düzenli kullanımda farkı göreceksiniz.

5. Nemli Cilt 

Cildinizi sağlıklı tutmak için nemlendirici oldukça önemlidir. Etkili bir vücut nemlendiricisi ile mat, cansız gözüken bacaklardan parlak ve sağlıklı bir görünüme geçebilirsiniz. Üre içeren nemlendiriciler bu konuda oldukça etkili. Özellikle kuru pul pul dökülen bir cildiniz varsa üre içeriklİ nemlendiricilerden yardım alabilirsiniz.