Haber Başlığı

Evliliğinizde sorunlar yaşıyor, tartışıyor olabilirsiniz hatta bazen aklınızı ayrılık fikri gelebilir ancak evliliğinizle ilgili sorunlarınızı partneriniz ile paylaşmadan çözüme ulaştıramayacağınızı unutmamalısınız. Gelin birlikte mutlu bir evliliğin sırlarını inceleyelim.

Teknoloji çağındayız ve ne yazık ki insanların ellerinden telefon, tablet gibi teknolojik ürünler artık düşmez oldu. bu nedenle artık eşler eve geldiklerinde birbirleriyle dertleşmek, günlerinin nasıl geçtiğini konuşmak ve zaman geçirmek için yerine sadece internette zaman geçirir hale geldiler. Özellikle sosyal medyada görünen ve ‘kusursuz’ gösterilmeye çalışılan çiftleri gördükçe eşler kendi evliliklerinde olan problemleri çözümü imkansız hale getirilebiliyor.

MUTLU EVLİLİĞİN SIRRI

1- Sağlıklı bir iletişim, evliliklerde ki en önemli unsurlardan birisidir. Eşler arasında dürüst ve net bir iletişim kurmak, duygularını rahatça ifade etmek ve birbirini anlamak için zaman ayırmak önemlidir. Empati yapmak ve birbirini dinlemek, ilişkide ki sorunların çözümünde büyük rol oynar.

2-  Evlilikte çiftlerin birbirine karşı saygısı sağlam bir evliliğin temel taşıdır diyebiliriz. Eşler birbirlerinin duygularına, düşüncelerine ve kişisel alanlarına saygı göstermelidir. Birbirlerini küçümsemek ve genel olarak eleştirmek yerine saygı göstermeleri ilişkiyi güçlendirecektir.

3- Evlilikte sorunlar kaçınılmazdır fakat önemli olan, sorunlara değil çözümüne odaklanmaktır. Eşlerin sorunlarını karşılıklı konuşup birlikte ele almaları, iletişim kurması ve çözüm odaklı olmaları ilişkiyi güçlendirir.

4- Evliliklerde özellikle zaman geçtikçe unutulan çok önemli bir husus daha var ki onlarda “Özür dilemek, teşekkür etmek ve sevgisini dile getirmek” Evlilikte zaman geçse bile bunları aksatmadığınız teşekkür etmeyi ve özür dilemeyi yenilgi olarak görmediğiniz takdirde çok daha mutlu olacağınızı bilmelisiniz. Unutmayın ki evlilik ekip işidir.