Haber Başlığı

Kadınlara nazaran erkekler daha sık yalana başvurdukları açıklanmıştır. Bazı yalanlar küçük olurken bazıları dönülemez yollara sokar. Erkekler genellikle ilişkide kadınlardan korktuğu için yalana başvurur. Peki erkekler en çok hangi yalanı söyler? İşte erkeklerin kadınlara sıklıkla söylediği 10 yalan..

“Gereksiz kıskançlık yapıyorsun o benim en yakın arkadaşım”

Hayatında ‘en yakın arkadaşı’ kavramında bir kız olacaktır fakat o aslında en yakın arkadaşı olmayacaktır… Eğer sosyal medyasında pek çok kız için yakın arkadaşım diyorsa bu konuda da şüphelenebilirsiniz.

“Bize gelsene film izleriz”

Evde program yapmak isteyen bir erkeğin en kolay söylediği yalanlardan biri ‘film izleriz’. Aslında her kadın film izlemenin bir bahane olduğunu bilir. Tabi ki film izlemek seçeneklerin arasında ama asıl amaç film izlemek olmaz.

“Kafanda kuruyorsun kızım sen”

Eğer şüphe duyduğunuz bir şeyi sormaya çalışıyorsanız büyük ihtimalle en başta inkar taktiğini uygulayıp kafanda kuruyorsun kızım sen diyecektir. Özellikle elinizde resmi bir kanıt yoksa o zaman sonuna kadar inkar moduna geçip kafanızda kurduğunuzu ve aslında olayın öyle olmadığını kendisinin dünyada en masum insan olduğunu iddia edecektir.

“Sana hediye alacaktım ama inan zamanım olmadı”

Eğer özel günlerinizi unutuyorsa ve bu özel günlere özel hediyeler almıyorsa veya bu zamana kadar size bir çicek veya sizi düşündüğünü belli edecek bir hediye almadıysa o zaman güzel bir yalanla geliyor demektir.

“Aradığını, mesaj attığını görmemişim””

Şarjım bitti veya telefonum çalmadı da sıklıkla kullanılan başka yalanlardan biridir. Herkesin belli alanları vardır bu yüzden yalnız kalmak istemeleri veya telefona bakmamaları gayet normaldir ancak bu durum sıklaşıyorsa ve mesajlarınıza hep geç cevap veriyorsa bu işte bir sorun vardır.

“Sorun sen de değil ben de”

Yalanların en klasiğinden… Aslında ayrılık evresini bir nebze olsun hafifletmek için karşısındaki kişinin ‘sorun onda zaten’ diyip kolay bırakması için söylenilen yalanlardan. Burada sorun tam olarak erkeklerde oluyor ama onlara göre bu yalan tam bir geçiştirme durumu.