Haber Başlığı
Hackerlara üzücü haber

Bilindiği üzere şifreler ne kadar zor olursa olsun hackerlar tarafından kolayca kırılabilir. Bu durumu kontrol altına almak için Google’ın kullanıcılar için güzel bir çözümü var. Artık şifreleriniz kırılmaya çalışıldığı durumda Google Asistan devreye geçecek ve şifrelerinizi o an otomatik olarak değiştirecek.

Seçim sizin elinizde

Android cihazlardaki Chrome, herhangi bir şifre ihlalini yakaladığında kullanıcılarına bildirim yollayarak şifre değişimine izin verip vermediğini soracak. Siz de bu durumda tercihen yeni şifrenizin Google asistan tarafından değiştirilmesine izin verebilir ve hesabınızı güvende tutabilirsiniz. Dilerseniz de şifrenizi o an manuel olarak değiştirebileceksiniz.

Hesaplarınızda farklı parolalar kullanın

Bir çoğunuz unutmamak adına her hesapta aynı şifreyi kullanmakta. Bu durum büyük bir güvenlik açığına sebebiyet vermekte. Şöyle düşünün bir hesabınız hacker tarafından ele geçirildiğinde aynı şifreyi diğer hesaplarda da kullandığınız için onların da ele geçirilmesine yol açıyorsunuz. Şifrelerinizi güvenli bir yere not edin ve her platform için farklı şifreler kullanın!