Haber Başlığı

Havaların bir sıcak bir soğuk değişken durumu bizi de etkiliyor tabii. Boğaz ağrılarıyla gelen hastalığı hiç ilerlemeden babaanne yöntemiyle geri göndermenin birkaç yöntemini sizlerle paylaşıyorum, hazırsanız buyurun bakalım.

Doğru yiyecekler, uygun sıcaklıkta tüketilirse ne ala başka ne ister bu hasta.

Baharatlı Çay

Limon, bal, 1 tatlı kaşığı acı pul biber, naneyi bir güzel kaynatıp demlendikten sonra ılınmaya bırakalım ve ılındıktan sonra içelim. Boğaz ağrılarınızın hafiflediğini ilk yudumda hissedeceksiniz.

Zerdeçal ve zencefilli bal

2 yemek kaşığı balın içerisine birer çay kaşığı zencefil ve zerdeçal ekleyin ve hemen yutmadan boğazınızdan yavaşça kaymasını sağlayarak tüketin ve bitti. Şifa yükleniyor..

Elma sirkesi

İçerisinde bulunan yüksek ast sayesinde bakterileri öldüren özelliğe sahip olan sirke, boğaz ağrıları için birebir çözüm olabilir. Tabii keskin tadı ve kokusundan dolayı içmek istemiyorsanız bir alternatifim var. 1 yemek kaşığı bal ile 2 yemek kaşığı sirkeyi karıştırın ve öyle için ya da bu karışımı 1 bardak ılık su ile karıştırıp içebilirsiniz.

Adaçayı

Adaçayının tahriş olmuş boğazı iyileştiren maddeleri sayesinde, boğaz ağrılarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Hamilelik döneminde olanlar için kesinlikle içilmemesi önerilir, fetus için zararlı olabilir.

Gargara

Bu işin en kritik noktası gargara. Günde üç kez tuzlu ılık suyla yaptığınız gargara boğazınızda ki iltihabı kurutarak boğaz ağrılarınızı ortadan kaldıracaktır.

Son olarak ne yiyip içerseniz için, boğaz ağrılarınızın olduğu dönemde çok sıcak ya da çok soğuk yiyip içmemeye gayret edin. Yedikleriniz ılık olmalı ki daha fazla tahriş olmasın boğazınız.