Haber Başlığı

  Çocuklarınıza yeni bir oda dekore ediyorsanız mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı mobilyalar, eşyalar, ufak tefek malzemeler olacaktır. Daha önceden listeleyip alacaklarınızı belirlerseniz çok daha sağlıklı olacaktır. Çocuğunuza çok daha ferah ve huzurlu bir oda hazırlayabilirsiniz. Peki bunun için önerilerimiz neler? Gelin birlikte inceleyelim.

Güzel ve rahat bir yatak

Kesinlikle en dikkat etmeniz gereken eşyalardan birisi yatak olmalıdır. Çocuğunuzun rahat bir uyku çekmesini istiyorsanız, ona bu konforu sağlamalısınız. Daha zinde uyanabilmesi için uygun bir yatak alın. Ne çok sert ne çok yumuşak omurga destekli bir yatak seçimi yapabilirsiniz.

Odaya uygun mobilyalar

Mobilyaların boyutlarını iyi ayarlamanız gerekir, mobilyalar odada çok fazla yer kaplıyorsa çocukta kapalı alan korkusu oluşabilir. Oda boyutuna daha uygun, ferah, açık renklerde mobilyalar seçmelisiniz. Özellikle boyaları ürünlerin boyasını sağlık açısından uygun olup olmadığını araştırın.

Anti bakteriyel halı

Halı seçimlerinize çok dikkat etmelisiniz, çocuk odasında en çok bakteriyi halılar üretir ve varlığını devam ettirmesine en uygun yer halılardır. Bu nedenle halı seçiminde dikkat etmen gereken birinci özellik anti bakteriyel özellikte olmasıdır.

Aydınlatma

Aydınlatma, çocukların göz sağlığı açısından çok önemlidir. Bu neden göz sağlığına zarar vermeyecek hoş aydınlatmalar seçemeye özen göstermelisiniz.

 

Kitaplık

Kitaplar çocukların zihinsel gelişimini geliştirebilmek için çok önemlidir. Çocukların hayal gücünü geliştirebilecek, renkli görsellerle anlatılan masallar, boyama kitaplarının bulunduğu bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Kitaplık seçerken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi, çocuğun boyuna uygun olmasıdır.