Haber Başlığı

Astroloji ve burçların insanların hayatlarını etkilemektedir. Her burcun kendi içinde bir karakteristik özelliği vardır. Peki siz hiç burcunuzun ait olduğu meslekler merak ettiniz mi? İşte size on iki burcun aslında hangi meslek grubuna ait olduğunu gösteriyoruz!

1) Koç

Koç burcunun özelliklerinde genelde disiplinli olmak vardır. Disiplinli ve sadık olan koç burcu için en uygun meslekler: askeri personel, spor, siyaset, itfaiyecilik, cankurtaranlık gibi alanlardır.

2) Boğa

Ofis ortamına çok uygun bir burç olan boğa için genelde kapalı alan meslekleri konforları için daha idealdir. Boğa burcu  için uygun meslekler: finans, reklamcılık, muhasebecilik, bankacılık gibi alanlarda başarılı olabilecekleri alanlar arasında.

3) İkizler

Heyecanlı ve dinamik bir burç olan ikizlerin yaratıcılığı çok kuvvetlidir. Sanatsal yönü ağır ba çalışmak isteyeceği burçlar arasında ikizler başı çekiyor. Gazetecilik, muhabirlik, yazarlık, öğretmenlik, politikacılık başarılı olabilecekleri mesleklerden.

4) Yengeç

Yengeç burçları ı iş hayatında başarılı olmak ister. Bunun için ise büyük bir hırsa sahiptir ve genelde sevdikleriyle aile işi yapmak isterler. Bu sebeple esnaflık, pastanecilik gibi meslekler yengeç için uygundur.

5) Aslan

Aslan burçları liderdik vasfı olan bir burçtur, bu yüzden yöneticilik, coe borsa, mimarlık, mühendislik, avukatlık başarılı olabilecekleri mesleklerdendir.

6) Başak

Kılı kırk yaran ve titiz bir burç olan başak aşırı çalışkan ve sayısal zekaya sahiptır. Öğretmenlik, terzi, eleştirmenlik, hemşire, istatistik, tasarım alanlarında başarılı olabilirler.

7) Terazi

Terazi burçları ise devlet ve hukuk alanlarında son derece başarılılardır ayrıca anaç güdüleri olduğu için ebelik, öğretmenlik gibi meslekler uygundur.

8) Akrep

Hemen hemen her şeye şüpheci yaklaşan akrepler için dedektif, savcı gibi meslekler çok uygundur. Ayrıca ticaret alanında da iyi olan akrepler lojistik alandaki meslekleri tercih edebilirler.

9) Yay

Üretmeyi ve yeniden inşa etmeyi seven yaylar için  bilimsel alandaki meslekler ve teknoloji alanındaki meslekler çok uygundur. Bilgisayar mühendisliği, medya, hosteslik, asistanlık, rehberlik başarılı olabilecekleri meslekler arasında başı çekiyor.

10) Oğlak

Fen bilimlerine ve matematiğe ilgisi olan oğlaklar için sayısal alandaki meslekler deiş hayatında kolayca yükselebilecek potansiyele sahiptir. Yöneticilik, hakimlik, organizatörlük, mühendislik başarılı olacakları mesleklerden birkaçıdır.

11) Kova

Sanatsal ve yaratıcılık gücü ağır basan kovalar; resim, müzik, tiyatro gibi alanlarda kendilerini ön plana çıkarabilirler. Yazarlık veya sanat yönetmenliği kovaların ilham alanları için son derece iyi bir ortam olacaktır.

12) Balık

Duygusal anlam da derin sezgileri olan balıkların 7. hisleri çok kuvvetlidir. Bu özellikleri göz önünde bulundurunca psikoloji, felsefe, sosyoloji alanında balık burçları başarılı olacaktır.