Haber Başlığı

Sağlıklı bir zayıflama süreci için ödelerinizden kurtulmak ve anne sütünü artırmak istiyorsanız, çörek otunu kullanabilirsiniz.

Çörek otu, içerdiği faydalı yağ asitleri sayesinde birçok açıdan fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmek, anne sütünü artırmak ve zayıflamaya yardımcı olmak gibi etkileri bulunmaktadır.

Zayıflama sürecinde çörek otu, üç yönden destek olur. İlk olarak, uzun süre tokluk hissi sağlayarak açlık hissini azaltır. İkinci olarak, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını destekler. Ve üçüncü olarak, vücutta biriken ödemlerin atılmasına yardımcı olur.

Emziren anneler çörek otu tüketebilir ve bunun gaz sorununa neden olması beklenmez. Gaz yapıcı etkisi yüksek olan besinlerin emzirme döneminde sınırlandırılması önerilirken, çörek otu tüketiminin gaz problemine yol açmadığı bilinmektedir. Emzirme döneminde anne sütünü artırmak için kimyon çayı da tercih edilebilir.

Çörek otu yağı kullanılmamalı

Ancak, gebelik ve emzirme dönemlerinde çörek otu yağı kullanmak önerilmemektedir,

Böbrek ve karaciğer hastalığı olan kişilerde zararlı etkilere neden olabilir.

Bu nedenle, çörek otu yağı kullanımından kaçınılmalıdır.

Emzirme ve hamilelik döneminde de çörek otu yağı kullanılmamalıdır.

Anne sütünü artırıcı ve zayıflamaya yardımcı bir çay tarifi:

Malzemeler:

  • 1 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı çörek otu
  • 1 çay kaşığı zencefil
  • 1 ince dilim limon

Yapılış: Su kaynatılır ve içine çörek otu eklenir. 2 dakika demlenmeye bırakılır. Ardından zencefil ve limon eklenerek çay hazır hale getirilir. Bu çay, zayıflama sürecini desteklerken bağışıklık sistemini de güçlendirir. Akşam uyumadan yaklaşık iki saat önce tüketebilirsiniz. 7 gün boyunca düzenli olarak içmeyi deneyebilirsiniz.