Haber Başlığı

Bazı flört etme şekillerinin diğerlerinden daha iyi sonuçlar verdiğini biliyoruz. Bunların ne olduğunu öğrenmek ve bir yakışıklı üzerinde kullanmak için bize yol göstermek isteyen gerçek kadınlardan ilham alabilirsiniz.

“Sesimi kullanıyorum!”

“Bir erkeğin yanındayken, daha seksi çıkması için sesimi kısıyorum. Farkında olmadan bana yaklaşıyor ve dinliyor ya da cevap veriyor. Bu taktik her zaman benim işime yaramıştır!”

Zeren, 27

NEDEN İŞE YARIYOR?

İlişki uzmanı Amy Waterman’e göre, erkekler bazen sert kadınlardan çok hoşlanabiliyor. Ama çoğu erkek sakin bir karaktere sahip, yumuşak huylu kızlara aşık oluyor. Yumuşak ve kısık ses kulağa daha duygusal ve daha az tehdit edici geliyor.

“Saç, bütün erkekler için önemli bir detay.”

“Bir erkekle konuşurken, saçımı bir yandan alıp olduğu gibi diğer yana atarak boynumu ortaya çıkartıyorum. Bu hareketin onları bir an dondurduğunu ve çok hoşlarına gittiğini fark ediyorum.”

Meral, 25

NEDEN İŞE YARIYOR?

Uzmanlara göre, bir kadın boyun gibi hassas bir bölgesini sergilediğinde (bu, köprücük kemiği de olabilir) hassas tarafını ortaya çıkarıyor. Bu da erkeği ilerlemesi için teşvik ediyor. Boyun, kadın vücudunda en öpülesi bölgelerden biri olduğundan, buraya dikkat çekmek onu meraklandırıyor.

“Şirin aksesuarlar seçiyorum.”

“Erkeklerle tanışma olasılığım olduğunu bildiğimde, değişik bir tişört giyiyor ve şirin bir şapka takıyorum. Ve çoğu zaman bir erkek bana onlar hakkında sorular soruyor.”

Gül, 22

NEDEN İŞE YARIYOR?

İlişki uzmanı Fran Greene bu numaranın neden işe yaradığını şöyle açıklıyor: “Aksesuarlar, güzel bir sohbetin başlangıcı olan en doğal unsurlardandır. İnsanların kafasında soru sorma isteği yarattığından sizinle konuşmak isterler.

“Başka yöne bakıyorum.”

“Hoşlandığım bir erkek üzerinde her zaman uyguladığım gizli hamle, onunla konuşurken ilgisiz gözükmektir. Sanki kafamda bir yığın şey varmış ve dikkatim dağılmış gibi gözükürüm. Bu çok işe yarıyor çünkü birden meraklanıyor ve ‘Acaba ne düşünüyor’ diye kafalarında tartmaya başlıyorlar.”

Beyhan, 27

NEDEN İŞE YARIYOR?

İlişki, Arkadaşlık ve Erkeklerle Baş Etmek: Erkeklere Giden Ornitolojik Rehber (Dating, Mating and Manhandling: The Ornithological Guide To Men) kitabının yazarı Lauren Frances “Erkekler psikolojik olarak, kendileri bunu vermek konusunda pek iyi olmasalar da, ilgiye ihtiyaç duyar.

Onun ilgisini çekmek için yapılacak en iyi hareket ise, hafif bir şekilde ilgisiz gözükmektir. Ters psikoloji, aklınızdan geçenleri öğrenmek için her şeyi yapabilecek erkekle ilgili bu senaryoyu doğruluyor.

Ne düşündüğünüzü deli gibi öğrenmek isteyecek ve kafanızdan geçenin neden o olmadığı konusunda meraklanacaktır. Ayrıca bu hileyle ne kadar yoğun bir hayatınız olduğunu anlayıp ona da zaman ayırdığınızı görecektir. Sırf bu yüzden de size ilgi göstermesi gerekir, öyle değil mi?

“Fiziksel temas kuruyorum.”

“Bir süre konuştuktan sonra, sohbet esnasında koluna dokunuyorum. Bu sayede onunlayken rahat olduğumu anlamasını sağlıyorum.”

Seda, 27

NEDEN İŞE YARIYOR?

İlişki uzmanı ve 90 Günde Aşk (Love in 90 Days) kitabının yazarı Dr. Diana Kirschner’e göre; dokunuşunuz partnerinizle ilgilendiğinizin ve ilk hamleyi yapmaktan çekinmediğinizin önemli bir göstergesidir.

Flört etmenin en olumlu işaretlerinden biri olarak, karşı tarafa doğru mesajı gönderdiğinizden emin olmalısınız. Dokunuşunuz hafif ve kısa süreli olmalı.

“Gizem yaratıyorum.”

“Birisiyle tanıştıktan sonra orada fazla uzun süre kalmam. Kısa bir sohbetten sonra ayrılırım. Eğer karşımdaki erkek benden hoşlandıysa, ben gitmeden önce telefon numaramı ister veya kartvizitini verir.”

Nazlı, 31

NEDEN İŞE YARIYOR?

İlişki danışmanı Dr. Asher Malderan “Bazen, bir mekandan ayrılmak karşınızdaki insanın telefon numaranızı sormasına, kalmanızı rica etmesine veya sizinle gelmek istemesine sebep olur.

Diğer aşamaya geçmek için daha çok zamana ihtiyacınız varsa ve yeni tanıştığınız bu erkek sizden hoşlandıysa başka zaman buluşmayı teklif edebilirsiniz. Bu şekilde, daha sakin bir ortamda birbirinizi daha iyi tanıyıp oradan ilerleyebilirsiniz.

“Bakışlarımdan yardım alırım.”

“Gözlerimle saklambaç oynamak en sevdiğim flört oyunudur. Birkaç saniyeliğine onun ilgisini çekiyorum, gülüyorum ve sonra hemen kafamı çeviriyorum. Mutlaka tekrar bakmanızı beklerler.”

Gözde, 28

NEDEN İŞE YARIYOR?

Greene, bunun çok akıllıca bir hareket olduğunu savunuyor. Gözlerinizle ilginizi belli etmek ve sonra başka tarafa bakmak iki anlama gelir:

Onu ilgi çekici buluyorsunuz ve ilk adımı onun atmasını bekliyorsunuz. Ancak bu bakışmalar esnasında gözlerinizi dikmediğinizden emin olmalısınız. Aksi takdirde çok itici gözükebilirsiniz.

“Yalnız kalırım.”

“Kız arkadaşlarımla aramızda oluşturduğumuz bir kural var. Her dışarı çıktığımızda 20 dakikalığına birbirimizden ayrılarak erkeklere bize yaklaşmaları için şans veriyoruz. Birisi gelirse ne âlâ! Gelmezse de tekrar buluşup eğlenmeye devam ediyoruz.”

Handan, 21

NEDEN İŞE YARIYOR?

İlişki uzmanı ve yazar Ron Louis ve David Copeland’e göre, günümüzün ilişki dünyasında tek başına dışarı çıkmak çok parlak bir fikir olmasa da, arkadaşlarınızla birlikteyken dağılmak kabul edilebilir bir eğlence şekli olabiliyor.

Çünkü bu sayede erkeklerin gözünde daha ulaşılabilir olarak algılanıyorsunuz. Kız kıza bir grup içinde olduğunuzda, size yaklaşmanın biraz zor olduğunu düşünüyorlar çünkü reddedildikleri takdirde sadece sizin tarafınızdan değil, tüm kadınlar tarafından reddedildiklerine kanaat getiriyorlar.