Haber Başlığı

Günlük hayatta tükettiğimiz birçok besin, genellikle zararsız olarak kabul edilir ve sağlığımız için faydalı olduğu düşünülür. Ancak, bazıları beklenmedik şekillerde zararlı olabilir.

Meyve Suyu

Hazır kutudaki meyve sularında yüksek fruktozlu mısır şurubu veya kıvam arttırıcı gibi kimyasal sıvılar bulunabilir. Ayrıca doğal meyve suları da posasıyla içilmediği takdirde, sadece şeker içeren bir içecek haline gelir. Doğal şeker olsa bile aldığınız miktar, aşırı ağır bir tatlı yemişsiniz gibi etki uyandırabilir.

Diyet İçecekler

Adı diyet içecek olsa da son zamanlardaki araştırmalar sonucunda, karaciğer yağlanmasına sebep olabilecekleri bulunmuştur.

Kahve kreması

Normal kremadan farklı olan bu kahve kremasında, aslında hiç krema bulunmamaktadır. Çeşitli katlı maddeleri bulunan kahve kremasının tüketilmesi kesinlikle önerilmez.

Sakız

Bazı sakızları çiğnerken, fark etmeden şeker yutuyoruz. Bu da şişkinlik ve sindirim sorunlarına yol açabiliyor. Şekersiz sakızlarda ise tatlandırıcılar bulunuyor. Tatlandırıcılar da, açlığı arttırdığı için her halükarda zararlıdır.