Haber Başlığı

Cildin canlı ve genç görünümlü yapısını korumak, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için doğru yaşta doğru cilt bakım ürünleri kullanımıyla sıkı ve dinç bir cilde kavuşabilirsiniz. Özellikle kolajen içeren bakım ürünleri ile cildinizin yıllara meydan okumasına destek olarak daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Vücutta yıllar geçtikçe %1 kolajen azalıyor

İlk ince çizgilerin ve kırışıklıkların belirtileri 20’li yaşlarda görünmeye başlar. Ne kadar erken bir yaş olsa da araştırmalara göre 20’li yaşlardan itibaren her yıl insan vücudunun doğal olarak ürettiği kolajen yaklaşık %1’ini kaybetmeye başlıyor. Cilt yapısının temel taşlarından biri olan kolajen, cildin canlı ve genç görünümlü yapısını korur. Kolajen üretiminin azalmasıyla birlikte ciltte kuruluk, nemsizlik, matlık, kırışıklık ve sarkmalar meydana gelemeye başlıyor. Genellikle anti ege kremlerinin 30’lu yaşlardan sonra kullanılması öngörülürken kolajen üretiminin azalmasına paralel olarak 20’li yaşlarda anti age kremlerinin kullanılması sıkı ve dinç cildin yapısını koruyabilmeyi sağlıyor.

Kolajen ile zamana meydan oku

İnsan vücudunda zaman geçtikçe azalan kolajen üretimi için anti-age cilt bakım ürünlerinin desteğini almak oldukça önem kazanıyor. Cildinizin zamana meydan okuyup gergin ve genç görünümünü kaybetmesini istemiyorsanız mutlaka cilt bakım rutininize kolajen içerikli ürünleri eklemenin zamanı gelmiş demektir.

Cilt bakım rutinlerinde önemli noktalardan bir tanesi devamlılıktır. İstenilen sonuca ulaşmak, ürünün vaat ettiği sonuçları görebilmek için devamlı ve düzenli bir cilt bakımı rutinine sahip olmalısınız. Kırışıklık ve ince çizgilerin cilde yerleşmeden önlemini alarak zamana meydan okuyun.