Haber Başlığı

Bebeğimiz dünyaya gelmeden önce, büyük bir heyecanla kıyafetlerini satın alıyoruz. Bebeklerin hassas cilt yapısı ile uyumlu, çeşitli renk ve tasarımları ile dünyalar tatlısı gülüşleri ile uyumlu kıyafetler, gardıroplarında onları bekliyor. Peki yenidoğan bebek kıyafetleri içinde, yenidoğan tulum ve diğer bebek giyim ürünlerinde nasıl bir seçim yapmalıyız? Bebekler, özellikle ilk aylarında hassas yapıları nedeniyle dış etkilere çok açıktır ve kolay bir şekilde hastalanabilirler. Bu nedenle yenidoğan bebek giyimi konusunda dikkat edilecek çok şey var.

Bebekleri nasıl giydirmelisiniz?

Yaygın olan yanlışlardan biriyle başlamak gerekiyor, o da bebeklerin ilk dönemlerinde onları kat kat giydirmek… Birçok kişi, bebeklerin çok üşüdüğünü düşünür ve onları sıkı bir şekilde sarar. Esasen bu durum doğru değildir, bebekleri kalın giyinmesi uzmanlarca çok önerilmez. bebekler, tulum ya da diğer standart giysileri giydikten sonra, ortalama 24 derecede durabilir. Peki bebek doğduktan sonra ilk aylarda, öncelikli olarak hangi giyim ürünleri tercih edilir?

Bebeklerin ilk ayları için en popüler seçim: Tulum

Yenidoğan tulumları, bebeklerin ilk aylarında en çok tercih edilen ürünlerdir. Bununla birlikte içinde bulunulan mevsime göre de önlem alınabilir. Örneğin yaz dönemlerinde tek katlı bir giyim uygun olurken, kış mevsiminde ise iki kat tercih edilebilir. Yenidoğan bebek kıyafetleri içinde, tulumlarda bazı konularda dikkatli olmak gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, tulumların üzerinde tüy olması ya da sert cisimler bulunması önerilmez, bununla birlikte yenidoğan bebek tulumlarında çok dikişli modeller de tercih edilmez.

Yenidoğan tulumları nasıl olmalı?

Bebekler, hassas cilt yapıları nedeniyle onlar için özel üretilmiş tulumları giymelidir. Yenidoğan bebek kıyafetleri içinde tulumların bu denli tercih edilmesinin nedeni, tulumların bu ihtiyaçlar için uygun olabilmesi. Öncelikle tulumlar, nefes alabilen yapıda kumaşa sahip olmalı. Bu sayede cilt hava alabilir. Buna ek olarak pamuklu yenidoğan tulumları da bebekler için önerilir. Teri emen tulum yapısı, bebek cilt sağlığı açısından önemlidir.

En iyi yenidoğan bebek kıyafetleri markaları

Çocuklarımızın giyimine her anlamda çok önem gösteriyoruz. Sadece kaliteli olması yetmiyor ve en sağlıklısını, en konforlusunu arıyoruz. Bununla birlikte, anne babaların merak ettiği konular içinde, yenidoğan tulum ve diğer bebek kıyafetleri konusunda en iyi markaların hangileri olduğu. Türkiye’de bebek giyim, oyuncak ve diğer yardımcı araçlarda en geniş ürün seçeneklerini sunan Minycenter, kaliteli markaları bulabileceğiniz ve gönül rahatlığı ile satın alabileceğiniz bir adres.

Minycenter’da yer alan yenidoğan bebek kıyafetlerine baktığımızda, erkek ve kız bebekler için patikli tulumlar, uzun kollu tulumlar, penguen ya da panda desenli şirin tulumlar karşımıza çıkıyor. Carter’s, Boboli, Little Yucca ve I’m Natural gibi markaların yer aldığı Minycenter dünyasında, siz de tarzınıza uygun seçenekleri keşfedebilirsiniz.