Haber Başlığı
Kuru fırçalama

Fırçalama yöntemi, vücudunuzu ölü deriden arındırmak için mükemmel bir yöntem. Bu yöntemi uygulayabilmeniz için yapmanız gereken ilk şey kozmetik ürün satan mağazalardan bir adet vücut fırçası almak. Ayrıca bu yöntem kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olacak. Uygulaması ise oldukça basit. Fırçayı uygulamak istediğiniz bölgeye aşağıdan yukarıya doğru sürtün. Tahriş olmaya yatkın bir cildiniz varsa bastırmamaya ve cildinize nazik davranmaya özen gösterin. Banyodan önce uygulamanız daha iyi olacaktır.

Kabak lifi

Kabak lifi de kuru fırçalamayla aynı uygulamayı içeren bir yöntem. Ölü derilerden arınmanıza yardımcı olurken batıkların da önüne geçer ve azalmasına yardımcı olur.

Vücut scrubu

Vücut scrubu, banyo öncesi yapılan bir bakım çeşidir. Selülit, çatlak ve kuru cilde iyi gelirken diğer yöntemlere ek olarak vücudu nemlendirme özelliğine sahiptir. Uygulamadan önce vücudun su ile yumuşatılması gerekmekte.

Vücut sıkılaştırıcı

Öncelikle vücudunuzun sıkılaşmasını istiyorsanız bol su içmeniz ve hareket etmenizde fayda var. Bu yöntemlere ek olarak vücudunuza masaj yaparak uygulayabileceğiniz vücut sıkılaştırıcı kremler kullanmalısınız.

Güneşe kalkan açın

Bütün yöntemlerin arasında en olmazsa olması güneş kremi kullanmak. Güneş, vitamin için ihtiyacımız olan bir kaynak ancak bunun yanı sıra cildimize zarar veren zararlı ışınlara da sahip. Bu yüzden cildinizi güneş kremiyle korumayı ihmal etmemelisiniz.