Haber Başlığı

Yaz sizi iyi bir ruh haline sokar: günler uzun, hava sıcak ve birçok insan uzun bir plaj tatilinin tadını çıkarıyor. Yeterli sıvı alımına ek olarak, güneşten korunma her şeyin başı ve sonudur . Ve sadece cildimiz için değil. Kollar, bacaklar, yüz, karın ve sırt güneş kremi ve güneş sonrası losyonlar ile zararlı UV ışınlarından korunurken, saçlarımız genellikle hiçbir korumasız güneşin yakıcı ışınlarına maruz kalmaktadır. Bu ciddi hasar bırakabilir. Yaz aylarında saçlarınızı korumak için 3 ipucu sayıyoruz.

1. UV korumalı bir şampuan kullanın

Güneş, saçınızdaki önemli nemi, özellikle de tehlikeli UVA ve UVB ışınlarını çalar. Çünkü: Saçın kütikülüne saldırır, bu da onu hasara karşı daha duyarlı hale getirir: Yele sert, kuru ve kırılgan hale gelir. Boyalı saçlarınız varsa, rengin solmasını bile bekleyebilirsiniz. UV korumalıözel şampuanlar kullanarak hedefe yönelik önlemler alabilirsiniz.

2. Şapka ve diğer başlıklar giyin

Şapkalar, türbanlar, kepler: Başınıza ne giyerseniz takın veya saçınıza sarın, sizi güneşten güvenilir bir şekilde korur. Ve sadece saçlarımız değil, saç derimizi de . Sonuçta, hemen hemen herkes saç derisinde güneş yanığı olmadan yapabilir . Yanık sadece ağrılı olmakla kalmaz, aynı zamanda kepek gibi görünür. Şık bir hasır veya kumaş şapka ile agresif güneş kesinlikle çok daha zor.

3. Saç kremi ve saç bakımı kullanın

Yeleğinizi saç kremi ile şımartın. Özellikle yaz aylarında. Ürünler saçınıza nem ve önemli  besinler sağlar . Ayrıca haftada yaklaşık iki kez saç maskesi veya saç bakımı uygulayabilirsiniz.