Haber Başlığı

94’üncü Oscar Ödülleri töreninde şoke eden anlar yaşandı. Will Smith, törenin sunucularından Chris Rock’a tokat attı. Peki yaşananlar gerçek mi yoksa şovun bir parçası mı?

‘Karımın adını ağzına alma’

Chris Rock şakasında “Dua ediyorum Will Smith kazansın diye” dedi gülerek. Sonra da Smith’in yanında oturan karısına “Jada seni çok seviyorum. G.I Jane 2 sabırsızlıkla bekliyorum” diye seslendi. Bu sözlerin ardından Jada Pinkett Smith’in yüzündeki hoşnutsuzluk dikkat çekti. Will Smith yapılan şakaya başta gülüyor sorun yok. Jade’nin yüzü düşünce artık o an Will’e ne diyorsa o hızla sahneye çıkıyor.

‘TV tarihi için muazzam bir geceydi’

Rock sahnede gülmeye devam ederken Will Smith yerinden kalkıp sahneye çıktı ve Chris Rock’a bir tokat attı. Rock ise ilk şoku atlattıktan sonra “Will Smith beni dövdü” dedi. Yerine dönüp oturan Smith küfür de ederek “Karımın adını ağzına alma” dedi. Rock ise “Dostum G.I. Jane şakasıydı” dedi. Smith bunun üzerine daha yüksek sesle “Karımın adını ağzına alma” diye bağırdı. Chris Rock bu tepki üzerine “Tamam” dedi ve sonra da şunları ekledi: “Bu televizyon tarihi için muazzam bir geceydi.”

Will Smith ile Sevda Demirel’in tokatı yarışabilir ?Twitter’da ‘Şov değil, gerçekti’ mesajı

İlk başta kimse ne olduğunu anlayamadı. Hatta herkes bunun gösterinin bir parçası olduğunu düşündü. Seyirci gerilmeye başladı ve yaşanılan bu şaşkınlık üzerine Vanity Fair yöneticisi Ramin Setoodeh Twitter hesabından açıklama yaptı.

Setoodeh mesajında “Bunun olması planlanmamıştı. Bu gerçek” diye yazdı.

Ağlayarak akademi’den özür diledi ama Rock’ın adını bile anmadı

Bu olayın ardından King Richard filmiyle kazandığı en iyi erkek oyuncu Oscar’ını almak için sahneye çıkan Will Smith, teşekkür konuşmasında bu olaya da değindi. Konuşmasının bir bölümünde gözyaşlarını tutamayan Smith, ödülü veren Akademi’den de özür diledi. Smith “Akademi’den özür dilemek istiyorum, aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Bu güzel bir an” dedi. Smith’in tokat attığı Chris Rock’tan özür dilememedi ve son olarak Will Smith bu kaba kuvvetin cezasını akademi tarihinde hep bu sahneyle anılacak anılmasıyla çekecek. Will, bu tokatı sadece Chris’e değil yıllarca dantel gibi işlediği kariyerine de atmış oldu.