Haber Başlığı

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp yaptığı güncellemeler ile yeni özellikler getiriyor. Meta bünyesinde yer alan WhatsApp’ın önümüzdeki günlerde getireceği yeni özellik ortaya çıktı.Edinilen bilgiye göre WhatsApp, bulunduğunuz grupta son 60 gün içerisindeki geçmiş katılımcıları gösterecek.

WABetaInfo’dan aktarılan habere göre; WhatsApp, bulunduğunuz grupta son 60 gün içerisindeki geçmiş katılımcıları gösterecek yeni özellik üzerinde çalışmalara başladı. WhatsApp, grup konuşmalarına katılmaktan hoşlanan kullanıcıları için uygulamaya birkaç yeni özellik eklemişti.

Önce bir grupta bulunan katılımcıların kapasitesini genişleten WhatsApp, daha sonrasında üyelere bildirim gitmeden bir gruptan sessizce çıkmanıza izin veren bir işlev geliştirmişti.

Şimdilerde ise WhatsApp, gruplar için başka bir özellik daha getiriyor.

WABetaInfo tarafından tespit edildiği üzere WhatsApp, Geçmiş Katılımcılar özelliğini Android uygulaması için geliştirmeye başladıktan sonra iOS uygulaması kullanıcılarına da bu özelliği getirmek için çalışmalara başladı.

Geçmiş Katılımcılar özelliği ile WhatsApp kullanıcıları, son 60 gün içinde bir gruptan kimin ayrıldığını veya çıkarıldığını görebilecek.

Şimdilik beta kullanıcılarına sunulan Geçmiş Katılımcılar özelliğinin yakında tüm kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.