Haber Başlığı

Victoria Beckham’ın kusursuz görünümünün sırları, sadece modadaki yeteneğiyle değil, aynı zamanda özenle uyguladığı güzellik rutinleriyle de öne çıkıyor.

Özellikle cilt bakımına gösterdiği özel ilgi, Beckham’ın genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmasının temelini oluşturuyor.

Cildine düzenli olarak yaptırdığı yüz masajlarından, doğal vücut ürünleri kullanımına, makyaj sırlarından saç düzleştirici tercihine kadar, ünlü modacının güzellik ritüelleri, her detayda özenle planlanmış bir yaklaşımın yansımalarını sunuyor. Bu yazıda, Victoria Beckham’ın güzellik alanındaki 10 sırrını keşfedeceğiz.

1- Yüz masajı

Victoria Beckham, iyi bir yüz bakımı uzmanına olan aşkını gizlemedi ve  Sarah Chapman’a  sivilceye meyilli cildini kontrol altına almasına yardımcı olan cilt uzmanlarından biri olarak teşekkür ediyor.

Bu nedenle, özellikle seyahatten önce ciltteki tıkanıklık ve şişkinlikle mücadele etmek için düzenli yüz masajları yaptırıyor.

Hepimizin ünlüler tarafından onaylanmış cilt bakım uzmanlarına erişimi olmasa da, gerginliği gidermek ve toksinleri atmak için evde kendi yüz masajımızı yapabiliriz.

2- Doğal vücut ürünleri

Harika görünen sadece yüzündeki cilt değil, VB vücudunu yumuşak, esnek ve parlak gösterdiği için bu tamamen doğal vücut yağı kullanıyor.

Beckham, duştan çıkar çıkmaz cildi hala nemliyken vücut yağı kullanıyor. Cildinize uygun olan vücut yağı, cildi sıkılaştırır, parlaklık ve eşit ton verir.

3- Nemlendirici

Victoria Beckham, seyahat çantasının içinde bile nemlendirici bulunduruyor. Görünüşe göre cildini her zaman nemli tutmaya özen gösteriyor.

Cildinizin bariyerini desteklemek, yüzeyi pürüzsüzleştirmek ve cildinizi çevreden korumak için benzersiz bir nemlendirici kullanmanız gerekir.

4- Pudra uygularken sünger kullanıyor

Victoria’nın cildi her zaman harika görünüyor. Özellikle de gideceği bir  kırmızı halı etkinliği olduğunda. Makyaj sanatçısının pudrayı tam olarak ihtiyaç duyduğu yere uygulamak için mini bir sünger gerekiyor. VB’nin kendi deyimiyle “tozunuzu sürmenin en doğru yolu.”

Sünger kullanmak. Pudranızı her yerine serpmek yerine, bir sünger kullanarak alnınıza, göz altlarınıza ve parlamaya eğilimli olduğunuz her yere hafifçe vurarak istenmeyen yağı ve parlaklığı tamamen azaltın.

5- Saç düzleştirici olmadan asla seyahat etmez

VB, “seyahat tipi saç düzleştiricilerini buldum, bunun bir hayat değiştirici olacağını düşünüyorum” dedi. Evet, biraz pahalılar, ancak bu kablosuz düzleştiriciler, saçlarınızı rötuşlamak veya  hafta sonu uzaktaysanız son dakika plaj dalgaları yaratmak için harika.  Kablosuz olmaları, onları gerçekten her yerde kullanabileceğiniz anlamına gelir.

6- Tırnak bakımı

Victoria Beckham, cilalı bir görünüm için “her zaman tırnak etlerine gerçekten dikkat etmenin anahtarıdır” tavsiyesini verdi. Tırnak etlerini yumuşatmak, beslemek ve tırnaklara parlaklık kazandırmak için çay ağacı yağları içeren bakım ürünleri kullanın.

7- Göz maskeleri

Beckham’ın asla unutmadığı sadece tırnak etleri değil, gözleri de öyle. Bir Victoria Beckham Beauty çekimi için sette hazırlanırken VB, cildini makyajdan önce hazırlamak için bu göz altı maskelerini her zaman kullanır. Göz altı maskeleri, hemen şişkinliği giderir ve yorgun gözleri yatıştırır.

8- Gece ve gündüz aynı nemlendirici 

VB, gündüz ve gece veya mevsime bağlı olarak farklı nemlendiricilere güvenmek yerine, cilt bakımı uzmanı Melanie Grant’in tavsiyesini aldı ve 24 saat nemlendirme için tek bir kült nemlendiriciye bağlı kaldı.

Cildinize uygun bu nemlendiriciler, daha parlak, bir cilt için cildinizin yüzeyini ve cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

9- Sağlıklı beslenme

Victoria Beckham’ın bu kadar iyi görünmesinin nedenlerinden birinin sadece cildine sürdüğü ürünlere odaklanmaması, aynı zamanda sağlıklı yaşam trendleri ve takviyeleri konusunda da hevesli olması olduğuna inanıyorum. Bu takviyeler, cildinizin sağlıklı işlevlerini sürdürmesine yardımcı olur.

10- Cildini kontrol altında tutmak için ışık terapisi kullanıyor

VB, iyi bir cildin korunmasının önemini bilir ve cildini gençleştirmek ve temiz tutmak için ışık tedavisine güvenir. VB, ince çizgileri ve esnekliği iyileştirmek için kırmızı ışığın,  tıkanıklığı hafifletmek ve sivilceleri yatıştırmak için mavi ışığın bir kombinasyonunu tercih ediyor. Sivilceleri hedeflemek için mavi ışık ve ince çizgileri ve kırışıklıkları saptamak için kırmızı ışık kullanılır.