Haber Başlığı

   Yazla birlikte balkon mevsiminde gelmiş bulunuyor. Sizde balkon sefası sürmeyi sevenlerden misiniz? Balkonda güzel bir kahvaltı, bir fincan kahve, beş çayı hatta akşam yemeği.. Alanınız varsa kitap okuma köşesi hiç fena olmazdı değil mi? Peki sıradan bir balkonu ufak dokunuşlarla yaşanılabilir hale getirebilirsiniz desem? Neler mi gerekiyor gelin birlikte bakalım.

      

Başlangıç olarak balkonunuzu güzelce yıkanın mis gibi havanın kokusunu içinize çekin. Bu sizi daha fazla motive edecektir. Daha sonra balkonunuzda olmasını istediğiniz masa ve sandalyelerden başlayabilirsiniz. Hatta dilerseniz ahşap paletler üzerine minderler koyarak bir köşe oluşturabilirsiniz. Renklerini beğenmiyor veya balkonunuza uygun bulmuyorsanız boyamaktan çekinmeyin derim. Boyadığınız mobilyalar bambaşka bir hale dönüşebilir.

     

Bir diğer önemli nokta ise aydınlatma olabilir. İnce sarkıt olarak gelen aydınlatmalar çok işinize yarayabilir. Aydınlatmalar hem havalı bir görüntü katacaktır hem de vakit geçirme isteğinizi arttıracaktır.

      

Saksı bitkileri balkon dizaynında oldukça önemlidir. Tavandan sarkan bitkiler, rengarenk saksı çiçekleri balkonunuzun havasını tamamen değiştirecektir. Mis gibi kokan balkonunuzdan çıkmak istemeyeceksiniz.