Haber Başlığı

Kadın veya erkek olarak dünyaya gelsek de her birimizin içinde dişil ve eril enerji aynı anda bulunur. Bu enerji nasıl hissettiğimizi büyük oranda belirler çünkü bu iki enerjinin oranı ruh halimizi tamamen etkiler.

Eril enerji

Beynin sol tarafını temsil eden eril enerjinin ilgi alanında ise analitik düşünce, pratik zeka, başarı tutkusu, rekabet, üretim ve organizasyon gibi kavramlar yer alır. Eril enerji, dişil enerjinin sağladığı duygu bütünlüğü olmadığında bir robottan farksızdır.

Dişil enerji

Dişil enerji, sezgilerin ve duyguların bir yansımasıdır. Dişil enerjide affedici ve hoşgörülü olma hakimdir, bütünsel bir kavrayış vardır. Dişil enerji eril enerjiye göre daha edilgen bir yapıdadır.

Günümüzde insanların genelinde dişil ve eril enerji dengesizliği yaşadığı aşikar. Pek çok sorumluluğu aynı anda yürütmeye çalışan kadınlarda bu enerji dengesizliği daha yoğun görülüyor. Aktif bir iş hayatı, aile rolleri, süregelen mücadeleler ve benzeri duygular, eril enerjiyi yükselterek dişil enerjinin baskılanmasına neden oluyor. Ancak tatmin edici bir hayat yaşayabilmek için dişil ve eril enerji dengesinin sağlanması gerekir. Dişil ve eril enerji dengelendiğinde kişi iç dünyasında huzurlu, sağlıklı, uyumlu ve mutlu bir hale gelir. Duygular ve sevgi açığa çıkar. Peki dişil enerjiyi yükseltmek için ne yapılabilir?

Dişil enerjiyi yükselten tuzlu su banyosu

Dişil enerjiyi ortaya çıkarmak için birçok yöntem sayılabilir. Loş bir ortam, aromaterapi yağları, mumlar, tütsüler…

Ancak “tuzlu su” en faydalı olanı diyebiliriz.

Dişil enerjiyi arttırmak için nasıl tuzlu su banyosu yapmanız gerektiğiniz anlatıyoruz:

Haftada 1 kere banyodan sonra 1 litre suya 2 çorba kaşığı tuzu döküp, bu suyu sağ tarafınızdan komple tüm vücuda dökün ve 1 gece böyle kalın.

Tuzlu su, tuzun içerisindeki kristaller ve atomlar sayesinde vücuttaki negatif elektriği vücuttan uzaklaştırmaya ve vücudu dinlenmeye yaramaktadır.

Özellikle stresli günlerin ardından 1 litre su içerisine 2 yemek kaşığı tuz koymak ve elleri bu su içerisinde yıkamak tüm o stresin gitmesine ve negatif elektriğin vücuttan atılmasına fayda sağlamaktadır.