Haber Başlığı

Tesettürlü kadınların kıyafet seçiminde ki en önemli kriter rahatlıktır. Kıyafetlerin içerisinde yalnızca şık olmak değil aynı zamanda rahat olmakta gerekmektedir. Kıyafetlerin rahat olması kumaşlarına ve aynı zamanda kalıplarına bağlıdır. Tesettür giyim bu anlamda birçok farklı çeşide sahip olduğu için her insana uyabilecek kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Tesettür giyimde seçtiğiniz her parçayı ayrı ayrı alabilecekken farklı olarak kombin halinde ya da özellikle takımları da tercih edebilirsiniz. Özellikle tesettür takımlar rahatlık açısından en çok tercih edilen parçalardır. Hazır şekilde iki ya da birkaç parça oldukları için kullanım açısından rahatlık sağlarlerken içerisinde de kendinizi hem rahat hem de şık hissedeceksiniz. Tesettür takımları yalnızca etek, ceket ya da pantolon ceket olarak değil daha farklı şekillerde de değerlendirebilirsiniz. Düzenli olarak günlük hayatınızda kullanabileceğiniz takımlar kullanabileceğiniz gibi daha rahat eşofman takımları da kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra kullanabileceğiniz diğer bir rahat giyim ise elbiselerdir.

Tesettür elbise oldukça rahat giyilen ve içerisinde çok rahat hissedeceğiniz tek parça ürünlerdir. Elbiseler tek parça oldukları için kombinlenirken de giyinince de oldukça rahat hissettirecektir. Yalnızda yapmanız gereken tek şey doğru bir şal ve ayakkabı ile elbisenizin bütünlüğünü sağlamaktır.

Tesettür Giyimde Eşofman Kullanımı

Eşofman hem günlük hayatta hem de spor esnasında tercih edilebilecek en rahat parçalardır. Tek tek alınıp tercih edilebileceği gibi aynı zamanda takım olarak da tek parça halinde alınarak kullanılabilir. Modamerve’de yer alan eşofmanlar tesettürlü kadınlara özel olarak tasarlanmıştır ve kesinlikle vücut hatlarını belli etmeyecek kadar geniş ve rahatlardır. Aynı zamanda daha çok hareket özgürlüğü sağlaması için kullanıldığı için ise kumaşları daha elastik ve yumuşak dokuludur. Eşofman takımları genelde alt ve üst olarak tasarlanmaktadır. Alt eşofmanlar daha geniş olurken üst tarafta seçilen uzun sweat ya da hırka tarzı parçalar da kullanılabilir. Uzun parçalar kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacağı için buna bağlı olarak da daha şık hissetmenize yardımcı olacaktır.

Tesettür Giyimde Spor Tarz

Spor giyim genellikle günlük yani sosyal hayatımızda kullandığımız bir tarzdır. Abartılı kıyafetlere göre daha sade olsa da aslında doğru parçalar seçildiği zaman hem kendi tarzınızı yansıtmak hem de şık olmanızı sağlamak mümkündür. Bu nedenle tesettür giyimde de spor tarz da birçok farklı ürün yer almaktadır. Spor giyimde genellikle daha sade parçalar tercih edilmelidir. Bunun yanı sıra ise seçilen parçalar içerisinde rahat hissettiğiniz kıyafetler olmalıdır. Bu sayede şık olurken aynı zamanda da günlük hayatınızda sizi kısıtlamayacak, konfor alanınızı bozmayacak parçala seçilmelidir.

Tesettür giyim de spor tarzı tercih eden kadınlar ise genellikle sweatler ve t shirtler seçmektedir. Sıradan ürünlere göre daha geniş, bol ve uzun olan bu parçalar vücut hatlarınızı belli etmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Çoğunlukla kot ya jean pantolonlarla kombinlenen bu parçaları eğer zevkinize uyarsa etekler ile de kombinleyebilirsiniz. Bu kombinlerinizi kendi tarzınıza rahatça uydurabilmek için spor şallar, ayakkabılar da tercih ederek tamamlayabilirsiniz. Düztaban ayakkabılar ve özellikle spor olarak tasarlanan ayakkabıları renk ve modele göre tercih etmek çok daha şık olmanızı sağlayacaktır. Kendi tarzınızı yansıtmak için tesettür giyimde farklı birçok çeşit ürün ve kategoride parça bulunmaktadır. Yalnızca ne istediğinizi bilmeniz ve buna bağlı olarak kendi zevkinizi yansıtacak ürünler seçmeniz gerekmektedir. Hem rahat bir giyime sahip olmak hem de şık olmak tesettürlü kadınlar için artık daha kolay ve daha çeşitli.