Haber Başlığı

Son günlerde etkisini tam anlamıyla hissettirmeye başlayan soğuk havalar nedeniyle birçok insanda cilt sorunları ortaya çıkmaya başladı. Yaşanan sorunlar hakkında bilgi veren Kozmotolog & Medikal Estetik Uzmanı Songül Durur Zevzir, cilt sorunları olanlar için çözüm önerileri de sundu.

Soğuk hava cildi kurutuyor

Cilt kuruluğunun sonrasında egzama gibi çeşitli cilt rahatsızlıkları ortaya çıkabilmekte. Kaşıntı sonrası oluşan tahriş, cildi olumsuz etkilemekte. Bununla beraber gül hastalığı olarak da bilinen ‘Rozasea rahatsızlığı’ soğuk havaların etkisiyle yoğun bir şekilde artış göstermekte. Bugünlerde karşılaşılan sorunlardan bir diğeri ise güneş lekeleri. Yazın oluşan güneş lekeleri, kışın daha çok belirgin hale geliyor. Bu lekelerin kış aylarında tedavilerinin yapılması ise daha uygun.

Cilt kuruluğu için içeriğinde yoğun nem ve vitaminlerden bulunan medikal bakımlar uygulamaktayız. Güneş lekeleri, sivilce, akne ve yara izleri için cilt yapısına uygun farklı lazer sistemleri kullanıyoruz. Bu sistemlerle cildi çok tahriş etmeden, kişinin sosyal yaşamını engellemeden sorunları ortadan kaldırıyoruz.

Soğuk havalara özel 2 doğal cilt maskesi

Leke Açıcı Doğal Maske

– 1 yemek kaşığı yoğurt 

– 1 çay kaşığı karbonat 

– 1 çay kaşığı pirinç veya buğday nişastası 

– 1 çay kaşığı taze limon suyu

Doğal Nem Maskesi 

– 1 tatlı kaşığı bal

– 1 çeyrek muz rendesi

– 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

– 1 yumurta akı 

Haftada bir olacak şekilde malzemeleri karıştırıp, 20 dakika uygulayın.