Haber Başlığı

Zaman zaman yanlış duruş pozisyonlarında uzun süre kaldığımızda, esen rüzgar tam da sırtımıza denk geldiğinde ya da saatlerce ayakta kalmak zorunda kaldığımızda sırtımızın ağrıdığını hissederiz ve belki de bu durum bizim hareketlerimizi kısıtlayacak duruma getirir. Bu ağrılar arttığında oturup dinlenmenin daha iyi geleceğini düşünebilirsiniz ancak bu durum yanlıştır, Uzmanlar sırt ağrılarınızın olduğu dönemlerde daha çok sırt ağrılarına iyi gelen egzersizler yapmanızı öneriyor. Peki hangi egzersizler sırt ağrılarınıza iyi gelir, gelin birlikte inceleyelim.

Çocuk Duruşu

Diğer bir adı balasana olan bu yoga hareketi kasların gevşemesini sağlayarak, omurga, boyun ve omuz bölgelerinde rahatlamayı sağlamaktadır. Kasların gevşemesiyle omurga boyunca esneklik artacaktır.

 

Oturarak Omurga Bükme

Sırt ağrılarına en iyi gelen hareketlerden biri olan oturarak omurga bükme hareketi tüm vücudu gevşetmesiyle çok etki etmektedir. Yapması en kolay hareketlerden olan ve bir o kadar da etki sağlayan bu hareketi düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

   

Oturarak Öne Eğilme

Sırt ağrıları için yine yoga hareketlerinden olan bu duruş tüm vücuda etki sağlamaktadır ve düzenli olarak yapıldığında sırt ağrılarının yüksek oranda hafiflediğini hissedeceksiniz. Aynı zamanda bacak kaslarınızın esnemesini sağlayacaktır.