Haber Başlığı
Hint yağı

Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak istiyorsanız hint yağı kirpiklerinize oldukça iyi gelecek. Uygulaması ise oldukça basit. Hint yağını kulak pamukçuğuna sürün ve bu pamukçuğu gözünüze temas etmemesine dikkat ederek kirpiklerinize uygulayın.

Yeşil çay

Kirpikleriniz çok dökülüyorsa yeşil çay yöntemi güçlenmelerini sağlayacak. Bir pamuğu yeşil çaya batırın ve hafifçe sıkın. Uyumadan önce bu pamuğu kirpiklerinize sürebilir ya da kirpiklerinize temas edecek şekilde göz kapağınızın üzerinde bırakabilirsiniz. Bu yöntem kirpiklerinizi büyümeye teşvik edecek.

Zeytinyağı

Dolgun kirpikler için zeytinyağı da bir başka çözüm. Yine pamuğa zeytinyağı damlatarak kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

Limon kabuğu

Öncelikle bir limonu ince ince dilimleyin ardından güneş alan bir yere koyun ve kurumaya bırakın. Kuruyan kabukları toz haline getirdikten sonra bir damla zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışım krem haline geldikten sonra kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. C vitamini açısından zengin olan bu karışım kirpiklerinize çok iyi gelecek.