Haber Başlığı

Tüm dünyada şaka yapılan gün olarak ilan edilen 1 Nisan, çiftleri de güldürüyor.

1 Nisan tüm dünyada şaka yapılan şu meşhur gün. Şaka eğer yapan kişi sizseniz fazlasıyla keyifli geliyor insana. Ama öyle şakalar da var ki insanı duygu karmaşasına sokar. İlişkiler her şeyden önce güven üzerine kurulmalı. Ancak birazdan örnekleyeceğimiz 5 şaka yapıldığında ilişki güvenini sorgulayacak cinsten.

 

1 – Eski sevgiliye gönderilecek mesajı 'yanlışlıkla' sevgiline göndermek 

Elbette böyle bir mesaj yok. Ama sanki varmış gibi yapmanın kime zararı olur ki ? Olacaksa denemeyin elbette. Şimdi telefonunuzu alın ve sevgilinize sanki eski sevgilinize yazıyormuşsunuz da yanlışlıkla kendisine göndermişsiniz gibi bir mesaj gönderin. Mesajın içeriği ilişkinizin sağlamlığına ve sizin hayal gücünüze, sonrası da ikinizin şaka anlayışına kalmış… 

 

 

2 – 1 Nisan zalimliktir 

Bazen zalimce şakalar yapmak ilerisi için  ilişkinizde size bol kahkahalı zamanlar oluşturabilir. Şimdiki şakamız için bir paket kremalı bisküvi alın. Paketi açın ortalardaki bisküvilerden birinin kremasını sıyırıp afiyetle yiyin ve yerine diş macunu sürün. Diş macunu mümkünse kokusuz olsun. Üstteki biskivilerden yerken sıra macunluya geldiğinde paketi sevgilinize uzatın ve afiyet olsun. Sonrası? Sonrası derin bir çığlık…

 

 

3 – Ayrılık şakası

Acımasız olanlardan bir tanesi daha. İlişkide adrenalin iyidir. İlişkiyi taze tutar. Ancak bu şakanın sonunda alacağınız cevap 'tamam, ayrılalım' da olabilir. Ortamı uygun hale getirmek ilişkiniz koşullarında sizin hayal gücünüze kalmış. Özetle ayrılmak istediğinizi söyleyip azıcık da zeytin yağı modu takınabilirsiniz. Güzel olan yanı elbette bunun şaka olması. 

 

 

4 – Aldattın beni şakası

Bu da biraz acımasız aslında. Ama bir yandan da bu şaka ile bir kadın olarak erkeğinize bir şeyleri hatırlatır mesajlar da verebilirsiniz. Şakanızı yaparken sosyal medyanın nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Örneğin sahte bir hesap açıp başka bir kadının size sevgilinizle, eşinizle ilişkilerini itiraf etti cümleleri yazılı hale getirip partnerinizden hesap sorabilirsiniz. Bu biraz da kuvvetli bir oyunculuk gerektiriyor, marifetinizi sergileyin bakalım. 

 

 

5 – Benimle evlenir misin şakası

Bu şaka daha çok erkek yapsa uygun olacak bir şaka. Ama yine de insanın hayal gücü sınırsız. Organizasyonu biraz abartıp bir kadın olarak sevgilinize evlenme teklifi edip yine bir mesaj da verebilirsiniz. Sonuçta kadınların alt metinli mesajları bitmez.Yine de şakayı yapan bir erkek olduğunu düşünürek örneklersek, yüzük kutusunda başka bir şey verilebilir: Broş, küpe, vs. Bunun yanında evliyseniz aynı mantıkla şakanızı 'Benimle boşanır mısın?' şakası olarak da yapabilirsiniz.

 

 

Tavsiye

Yaptığınız şakalarda dilediğiniz kadar acımasız olabilirsiniz. Olmalısınız da! Ancak yine de bunu ilişkinizin sınırlarını çizerek yapmayı ihmal etmeyin derim.