Haber Başlığı
Sıfır bilgiyle gitmek

Öncelikle ilk yapmanız gereken sevgilinize bilmeniz gereken ana detayları sormak olmalı. Pot kırılabilecek, hassas aile konularına dair (boşanma, hastalık, vefat, ayrılık vs. gibi) konularda önceden bilgi almanız yanlış bir şey söyleme ihtimalinizi ortadan kaldırır. Bunlar haricinde ebeveynlerinin ve kardeşlerinin ilgi alanlarını öğrenerek, ortak konuşabileceğiniz konuları ana başlıklar olarak suskun zamanları bölmek için kullanabilirsiniz.

Rahatsız kıyafetler giymek

Kendinizi rahat hissedeceğiniz, içinde özgüvenli olacağınız kıyafetler giymeniz en doğrusu. Buluşma planına bağlı olarak kıyafetinizi belirleyebilirsiniz. Örneğin, bir hafta sonu kahvaltısı için jean pantolon ve mevsime göre kazak veya gömlek oldukça yerinde bir tercihtir. Ya da bir akşam saati buluşması olacaksa midi boy düz renk bir elbise giyebilirsiniz. Aslında işin sırrı ne çok spor, ne de aşırı ciddi bir kombin seçmekte. Yarı resmi bir kıyafet seçin.

Eli boş gitmek

Eğer sevgilinizin ailesiyle ilk kez tanışacağınız o günde evlerine davetliyseniz nazik ve düşünceli bir insan olduğunuzu göstermek için ufak bir hediye götürmeyi unutmayın. Sevgilinize de danışarak hediyenize karar verebilirsiniz. Sevdikleri bir içecek ya da şık bir kutuya sahip çikolata iyi ve risksiz hediye seçenekleri arasındadır. İlk kez evine gideceğiniz kişiler için kendi yaptığınız bir yemeği götürmek kabalık olarak algılanabilir. Bu tip jestleri ikinci görüşmeden itibaren yapmanız çok daha doğru olacak.

Fazla özele kaçan sorular sormak

 

Heyecan, bazen susmamıza bazense fazla konuşmamıza yol açabilir. Siz bu dengeyi sağlayarak hem iyi bir dinleyici olduğunuzu hem de sıcak bir sohbet açıcı olduğunuzu kanıtlayın. Fazla özele kaçmayacak sorular sorabilirsiniz. Evde bulunan fotoğraflara dair sorular sorabilirsiniz. Ya da yemekler üzerinden ailenin memleketine dair onları tanımaya yönelik keyifli sohbetler yaratabilirsiniz. Kendi mutfağınızdan, geleneklerinizden bilgiler de verebilirsiniz.

Siyaset konuşmak

Onlarla aynı fikirlere sahip dahi olsanız politik konuları açmayın, açılırsa yorum yapmayın. Bu tip konular seçilebilecek tek bir yanlış kelimeyle anında ortalığın kızışmasına yol açabilir. Bunu kim ister ki?

Fazla temas

Sevgilinizin ailesi ona olan sevginizden emin olmak isteyecektir. Sonuçta tek istedikleri evlatlarının mutluluğu, öyle değil mi? Sevginizi belli edecek fiziksel hareketleri ilk olarak sizin başlatmamanız en doğrusu. Sevgiliniz kendi ailesini rahatsız edebilecek davranışları çok daha iyi bilir. Bu nedenle sarılma, öpücük gibi şeyleri bırakın ailesinin yanında o başlatsın, siz değil.

Sevgilinizi ailesine şikayet etmek

Sevgilinizi ailesine şikayet etmeyin. Bunu şakayla karışık bir dille bile yapmamanız çok önemli. Ailesi size bazı şeyler söyleyerek bunun yolunu açabilir. Ancak bir anlık heyecana kapılarak sevgilinizin dağınıklığından, romantizm eksikliğinden vs. bahsetmek istemezsiniz.

Evdeki evcil hayvandan kaçmak

Aile bir evcil hayvana sahipse patili dostların da kalbini kazanmaya çalışın. Kendinizi bir köpek insanı olarak tanımlıyorsanız ancak aile bir kediye sahipse huzursuz davranışlarda bulunmamaya özen gösterin. Antipatik görünebilirsiniz.

Geç kalmak

 

Eğer gerçekten geçerli bir sebebiniz yoksa, buluşmaya geç kalmak sizin hakkınızda pek de hoş olmayan fikirler edinmesine yol açacaktır. Emin olun, geç kalmak öyle havalı da durmuyor. Yalnızca karşınızdaki kişide krediniz düşer.

Dışarıda yemek yenilecekse dikkatsiz seçimler yapmak

İlk buluşmanın heyecanıyla yemekten güçlük çekeceğin yiyeceklerden uzak durmalısın. Hiç birimiz kıyafetimize spagettiden yağ sıçramasını istemeyiz değil mi? Daha sağlıklı tercihler yaparak hem mideni rahat tutacaksın hem de pişmanlık yaşamayacaksın. Ton balıklı veya peynirli bir salata güzel tercihler arasında olabilir.