Haber Başlığı

Evde en çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biri salonlardır. Salonların geniş ve ferah olması hem bizleri hem de eve gelen konuklarımızı da olumlu etkileyen detaylardan biridir. Bu yazımızda salonunuzu geniş, ferah ve sıcak gösterecek dekorasyon önerilerini sıralıyoruz. Yazımızda bulunan önerileri uygularsanız ferah bir salona sahip olabilirsiniz. Salon önerilerimizi sadece salonlarınızda değil evinizin farklı alanlarında da uygulayabilirsiniz.

Açık renkleri tercih edin

Evinizde koyu ton tercih etmek mekanı daha boğuk ve daha küçük gösterebilir. Eviniz ferah ve geniş gözüksün istiyorsanız yapmanız gereken şey açık tonlar kullanmaktır. Duvarlarda mobilyalarda halı ve çeşitli eşyalarda tercih edeceğiniz açık renkler ve tonlar ışığı yansıtacakları için hem evinizi ferah gösterecek hem de size olumlu etki edecek. Açık krem tonları, beyaz ve mavi, yeşilin açık tonları da salonunuzu açık ve ferah gösterecek seçeneklerdir.

Eşyalarınızı az ve daha küçük tercih edin

Salonda bulunan eşyalarınız ne kadar yoğun olmazsa o kadar iyidir. Salonunuzu ferah göstermek istiyorsanız daha az eşya kullanmayı tercih etmelisiniz. Tercih ettiğiniz mobilyaların küçük alan kaplaması da önemlidir. Daha minimal mobilyalar tercih edebilirsiniz. Mobilyalarınızı daha küçük boyutlarda tercih ederek de evinizi daha yüksek gösterebilirsiniz. Zemin ön planda olsun istiyorsanız da uzun bacaklı mobilyalar doğru bir tercih olacaktır.

Cam ve ayna kullanın

Salonu geniş göstermek için şüphesiz en doğru şey duvarlarda ayna ve cam kullanmak olacaktır. Ayna alanı yansıtarak alanın daha geniş görünmesine olanak sağlar aynı zamanda ışığı yansıttığı için daha aydınlık bir eve sahip olmanızı sağlar.

Doğru aydınlatma ürünleri tercih edin

Salonda aydınlık bir görünüm için açık renkleri tercih etmenin doğru tercih olacağından bahsetmiştik. Anladığınız üzere aydınlık bu konuda önemli bir detay diyebiliriz. Büyük sarkıtlar veya lambader gibi yer kaplayacak aydınlatma ürünlerinin yerine daha küçük avizelerden veya spot lambalardan yararlanmak ekstra alan sağlar ve evin daha geniş görünmesini sağlar.