Haber Başlığı

Saçlar yapısı gereği çok hassas olduğu için dış etkenlerden fazla etkilenir. Saçlarınız mevsim değişiminden, yanlış bakım uygulamalarında, aşırı kimyasal işlemlere maruz kalmaktan dolayı yorulur. Bu yüzden bir saç bakım rutini oluşturup sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

SAÇLARINIZI YIKAMADAN ÖNCE BAKIM

Saçlarınızı yıkmadan önce saçlarınızın köklerini ve saç tellerini güçlendirmek için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz. Hint yağı, Zeytinyağı ve Argan gibi doğal yağlar saçları kökten uca besler. Saç derisini besler, saç köklerini güçlendirir.

SAÇ KREMİ KULLANIN 

Her banyoda mutlaka saç kremi kullanmanız önerilir. Şampuandan sonra kullanacağınız saç kremleri sadece saçların yumuşak olmasını sağlamaz.

TARAMA VE FIRÇALAMA 

Saçlarınızı her gün doğru şekilde taramanız gerekir. Özellikle ince telleri saçlar çok çabuk dolaşır. Bu dolaşıklığı açmak çok zaman alabilir.

 

AŞIRI ŞEKİLLENDİRMEDEN UZAK DURUN 

Saçları fön, maşa ya da düzleştirici gibi aletlerle şekillendirmek saçlara zarar verir. Çünkü bu işlemler saçlara aşırı ısı verir. Saçlar bu ısıdan dolayı nemini kaybeder. Kurur ve cansız bir hale gelir.