Haber Başlığı

Saçlarınızın daha sağlıklı, güçlü ve parlak uzamasını istiyorsanız bazı saç bakım rutinlerine ayak uydurmanız gerekecektir. Herkesin bir saç bakım rutini vardır, ancak bu rutinleri doğru adımlarla uyguladığınızda istediğiniz sonuçlara daha kolay ulaşabilirsiniz. En etkili sonuçları görebilmek için saçlarınıza uygun bakımı sağlamanız gerekir. Peki bu adımlar nelerdir? Gelin birlikte bakalım. 

Saçlarınız Nemliyken Tarayın
  • Saçlarınızı nemliyken taramanız elektriklenmeyi önleyerek saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olacaktır.
  • Saçlarınızın şekline uygun olacak geniş yüzeyli sık bölmeli bir fırça tercih edebilirsiniz. Saçlarınız kıvırcıksa daha uygun bir fırça tercihinde bulunabilirsiniz.
  • Saçlarınızı gün aşırı fırçalayarak güçlenmesine katkıda bulunabilirsiniz.
Saç Bakım Yağı Kullan

Saçlarınızı beslemek amacıyla kendi saç tipinize ve sorununuza uygun bir saç bakım yağı kullanabilirsiniz.

  • Kuru saçlar: Kuru saçlarınız için hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve avokado yağı gibi yağlar kullanabilirsiniz.
  • Yağlı saçlar: Yağlı saçlarınızı beslemek için sarımsak yağı, biberiye yağı gibi yağları tercih edebilirsiniz.
  • İnce telli saçlar için: İnce telli saçlarınızı güçlendirmek için argan yağı, badem yağı ve menekşe yağı kullanabilirsiniz.
Her Gün Saçlarını Şekillendirme

Saçlarınızı her gün yaklaşık 220-230 derecelere maruz bırakmayın, bu durum saçlarınızın kırılmasına, yanmasına ve sonunda güçsüzleşmesine yol açacaktır. Saçlarınızın doğal haliyle de bakımlı gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Kırıklarınızı Düzenli Olarak Kestirin

Saçlarınız uzadıkça uçlara  doğru incelir ve gücünü kaybeder. Bu sebepten dolayı uzadıkça uçlarından kırıklarınızı aldırmak daha güçlü uzamasını sağlayacaktır.