Haber Başlığı

Modacılara göre asla bir arada kullanmamanız gereken renk kombinasyonları var. Eğer bu kombinasyonları tercih ediyorsanız, güzel görünme şansınız neredeyse yok.

Aksine, rüküş olma ihtimaliniz kaçınılmaz olabilir. Bu nedenle, tarzlı giyinmek istiyorsanız bu renkleri bir arada kullanmaktan kaçının!

Her birimiz şık görünmeyi arzularız, ancak bazı kuralları bilmeksizin giyindiğimizde rüküş olma olasılığımız oldukça yüksektir.

Renklerin birbiriyle uyumlu olması kritiktir; aksi takdirde korkunç bir görüntü ortaya çıkabilir. Peki, hangi renklerin bir arada kullanılmaması gerektiğini biliyor musunuz?

Rüküş olmamak için hangi renkleri beraber tercih etmemeliyiz?

  1. Siyah ve lacivert: Siyah ile lacivert rengi bir arada tercih etmeyin. Bu iki renk birbirine çok yakın ve kontrast oluşturmak zordur. Nötr bir görünüm istiyorsanız, gri kullanmayı düşünün. Çarpıcı bir görünüm istiyorsanız ten rengi veya uçuk pembe tercih edebilirsiniz.
  2. Mor ve kırmızı: İki çarpıcı renk bir arada kullanmak gözleri yorabilir. Renk kategorilerinde bu iki renk birbirine benzer kabul edilir. Kırmızı ve mor, bunaltıcı bir görünüm yaratabilir. Bu nedenle kırmızı giyecekseniz, mavi ile kombinlemeyi düşünebilirsiniz.
  3. Sarı ve yeşil: Hem sarı hem de yeşil canlı renklerdir. Ancak bir arada kullanıldığında hoş olmayan bir etki yaratabilirler. Alternatif olarak, her iki rengi toprak tonları ile kombinlemeyi düşünebilirsiniz.
  4. Kahve ve gri: Kahverengi ve gri, estetik bir kontrast oluşturmaz. Donuk bir görünüm ortaya çıkarabilirler, bu nedenle pek tercih edilmemelidir. Sıcak kahverengi tonları ile lacivert tonlarını birleştirmeyi düşünebilirsiniz.

Eğer beyaz bir ten rengine sahipseniz, şu renk tonlarını tercih edebilirsiniz: siyah, kahverengi, füme, bordo, gri, koyu mavi tonları, koyu mor, zümrüt gibi seçenekler. Açık renklerden, uçuk ve pastel tonlardan kaçınmalısınız, çünkü beyaz tenle uyum sağlamazlar.

Ayrıca, alt tonlarınıza göre kombinler yapmalısınız; soğuk tonlu bir cilde sahipseniz pastel tonlardan kaçının, sıcak tonlu bir cilde sahipseniz canlı renklerden kaçının. Bacak bölgeniz üst bölgenizden daha açık tonludur, bu nedenle açık renkli parçaları üstte kullanmak daha doğru olacaktır.