Haber Başlığı

Her sene bahar koleksiyonlarının sergilendiği podyumlarda dikkat çeken görünümlerden biri olmayı başaran romantik kombinler bu sene kesimleri, dokuları ve renkleriyle her zamankinden çok daha fazla öne çıkmayı başardı.

Belki de tüm moda akımları arasından en feminen -Antik Yunan’dan beri görüldüğü düşünülürse aynı zamanda belki de en eski- tarz olarak sıyrılabilen romantik duruşlar ilk görüşte yumuşacık duygular veren natürel renkleri, modanın her zaman çok sevdiği dantel motifleri, bol kesimleri ve uçuşan kumaşlarıyla kombinlerde yer almayı hak ediyor.

Bahar günlerini, stilinizle yılın en romantik zamanına dönüştürmek için Oggusto’nun tüyolarını takip edin.

Elbiseli kombinler yapın

Romantik stil kesinlikle tek parçaları çok seviyor. Dolabınızda yer alacak elbise ya da tulumlar sadece güne başlarken kombin yapma rahatlığı sağlamıyor aynı zamanda romantik görünüm yakalamanıza da yardım ediyor. Bu sezon çok sevilen bol kesimli kabarık kolları olan elbiseler ya da trendler ne olursa olsun tasarımcıların her sezon çok sevdiği dantellerle tasarlanmış elbiseler, uçuş uçuş kumaşı olan parçalar romantik stilinin vazgeçilmezleri arasında.

Dantellerin romantizmini öne çıkarın

Romantik stil desenlerle çok barışık olmasa da dokuları, özellikle de dantelleri çok seviyor. Bu nedenle romantik kombinler yaparken dantelleri kullanmaktan asla çekinmeyin. İster tamamı dantelle tasarlanmış bir parça olsun, ister sadece detaylarında danteli görebileceğiniz tasarımlar hepsi de romantik görünümle harika duracak. Önceki yıllarda sadece beyaz ve krem tonlarda gördüğümüz dantel tasarımlar bu sene çok daha renkleniyor ve romantizme sıra dışı renkler getirebiliyor. Turuncu bir elbise giyerken de ya da kombinin zamansız olması için kahverengi pantolon seçerken de romantik duruşu devam ettirmek mümkün.

Hafif kumaşlar seçin

Hem bahar kombinlerinin hem de romantik stilin çok sevdiği bir şey var: hafif, uçuş uçuş kumaşlarla tasarlanmış kıyafetler. İster çok parçalı kombin yaparken seçeceğiniz her bir parçayı bu hafif dokulara kullanın isterseniz de bahar akşamlarını daha da güzelleştirecek uçuşan bir elbise seçin sizi feminen görünüme ulaştıracaktır. Bu sezonun çok sevilen crop top’ları ince bir ceketle kullanabilir, keten bir elbise seçebilir ya da incecik tül elbiseyi güzel bir kombin için değerlendirebilirsiniz.

Yeni doku ve modellere şans verin

Bu adım aslında sadece bahara özel değil her sezon için geçerli. Kendi stilinizle paralel ama daha önce kullanmadığınız kıyafet ve aksesuarlara alışverişlerinizde şans vermek sizi yepyeni görünümlere kavuşturabilir. Bu bahar, bu yeniliğin bir başka yanı daha var: romantik duruş bu sezon o kadar güçlü ki bu trendi yakalamak için seçeceğiniz her parçada biraz da olsa romantizm olmasında fayda var. Trikolar, örgü dokular, balon kollar, crop’lar, bağlamalı parçalar ve geniş kesimler bu baharın romantik ve çok sevilen detaylarından.

Örgü aksesuarlar seçin

Birkaç sezon önce hızlı bir dönüş yapan hasır, rafya ve rattan aksesuarlar bu bahar da çok seviliyor. El emeği taşıyan bu aksesuarlar romantik stilin de vazgeçilmez bir parçası olduğu için kombinlerinizin etkisini artırmak için kullanabilirsiniz. İster jean – tişört ikilisiyle ister elbiselerle isterseniz de plaj stilinizde romantik görünmenin en etkili yollarından biri bu çantalar.

Natürel renkler kullanın

Romantik stil denildiğinde akıllarda ilk canlanan renkler hemen herkes için aynı olsa gerek. Uçuk tonlar, pastel renkler, göz yormayan geçişleriyle natürellik romantik stillerin yazılı olmayan ilk kuralı. Hem çabasız duran hem de romantizme göz kırpan kombin yaratmak istiyorsanız natürel renklerde bir parça seçerek işe başlayın. Soft renklerde seçilmiş bu parçayı yine öne çıkmayan üst, tişört, bluz, pantolon, şort ya da etekle tamamlamak yeterli olacaktır. Ayakkabıdan takıya seçeceğiniz her aksesuarın da yine uyumlu olması romantik duruş için gerekli olan bir detay.

Kombinlerinizi terlikle tamamlayın

Bu bahar hem romantik hem de diğer stillerde yazıya dökülmemiş bir kural var. Kombinleri tamamlarken espadriller, sandaletler, kanvas ayakkabılar kaldırılıyor yerine birbirinden güzel detaylara sahip terlikler geliyor. Özellikle halat ve deri örgü görünümlü terlikler bu bahar edinmeniz gereken parçaların başında. Şehir hayatının koşturmacasından serin akşamları daha da güzelleştiren davetlere kadar her yerde de terlikler kombinleri tamamlıyor.