Haber Başlığı

Sıcak yaz günleri yaklaşırken ve kıyafetlerin boyutu biraz daha küçülürken vücut bakımınızı öncelikleriniz arasına almanızda fayda var. Soğuk iklimin ağırlığını vücudunuzdan atmak, daha pürüzsüz, eşit ve aydınlık bir görüntüye sahip olmak için uygulayabileceğiniz bakım ipuçlarını keşfedin.

Glikolik asitin cilt yenileyici ve renk dengeleyici özelliğinden vücut bakımınızda da faydalanın. Koltuk altı, diz kapağı ve dirsekler gibi kararmaya meyilli bölgeler için bu içerik harika bir çözüm sunuyor.

Kuru, pütür pütür dokuya sahip bir cildiniz varsa, batık ve kırmızı noktalar gibi şikayetlere sahipseniz, vücut bakım rutininize haftada 1-2 kez uygulayacağınız kuru fırçalamayı dahil edin. Ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlayan ve kan dolaşımını hızlandırarak cildi canlandıran bu teknik, pürüzsüz bir dokunuşun en önemli anahtarlarından.

Nemlendirici adımında ön plana çıkan en önemli içeriklerden biri; üre. Kurumuş, sertleşmiş dokuları yumuşatıp rahatlatan üreli ürünler, hassas cildi rahatlatıyor, sertleşip çatlamış bölgeleri onarıyor ve cildin eşit, aydınlık ve pürüzsüz bir dokuya sahip olmasını sağlıyor.

Kimyasal peeling ve yağ düzenleyiciler vücut için de oldukça etkili. Özellikle sırt ve kalça bölgesindeki sivilcelerden şikayetçiyseniz AHA-BHA içeren duş jellerine mutlaka bir şans verin.

Tüm bu arındırıcı bakımların ardından vücut nemlendiricisi kullanmayı ihmal etmeyin. Böylece cildin kurumasını engelleyerek yumuşak ve kadife dokunuşunu koruyun. Cildinizin kuruluk ve tolerans seviyesine göre jel formüllerden yağ yapılı ürünlere kadar geniş bir yelpazeden kullanmak istediğiniz ürünü seçebilirsiniz.

Mekanik scrub’lar yüz için fazla agresif, ancak vücut için gayet etkili bir yöntem. Banyoda kullanabileceğiniz yağ karışımlı scrublar veya klasik keseleme ile cildi derinlemesine arındırın ve yenileyin.