Haber Başlığı
Seni seviyorum demekten çekinmemek

İlişkide her iki tarafında bazı hassas noktaları vardır ve utangaçlıkta bu noktalardan biridir. Taraflardan birinde diğerine karşı hala utangaçlık söz konusu ile, yapılması gereken ilk şey bu durumu aşmaktır. Elbette, bu konuda en büyük görev karşı tarafa düşmektedir. Utangaçlık yenildiği takdirde, çiftlerin birbirlerine sevgilerini dile getirmesi önemli bir adım olacaktır. Zaman içerisinde önemli bir alışkanlık haline gelen sevgi betimlemeleri, sağlam bir ilişki için de güzel bir zemin hazırlayacaktır.

Sarılmak, el ele tutuşmak ve temas halinde olmak

Çoğu insan karşısındaki kişiyle herhangi bir yakınlığı olmasa dahi el ya da kol hareketleri ile temas halinde olmayı severler. Bu bilgiden yola çıkarak, ilişki halindeki iki insanın birbirlerine tensel temas halinde olması kesinlikle önemli olacaktır. Çünkü, tensel temas aslında iki kişinin birbirleri için ne kadar uyumlu ve uygun olduklarının da ispatı ve somut delili olacaktır. Sarılmak, el ele tutuşmak ve temas halinde olmak mutlu bir ilişkisi olan çiftlerin sahip olduğu alışkanlıklar arasındadır.

Karşı tarafı anlamaya çalışmak, güvenmek ve korkmadan bağlanmak

Çoğu insan mutsuz bir beraberlik sonrası yeni insanlara şans vermekten korkarlar. Tekrar mutsuz olacaklarını düşünmeleri, hatta bunun sadece ihtimalini varsaymaları yeni insanlara direkt olarak set çekmeleri için bir nedendir. Fakat, kimse mutlu bir beraberlik yaşayacağını, bu beraberliği de kiminle yaşayacağını bilemez. Bu nedenle, mutlu bir beraberlik için kesinlikle güvenmek ve korkmadan bağlanmak gerekmektedir. Ama her şeyden önce, karşı tarafı anlamaya çalışmak çiftler arasında bir alışkanlık halinde gelmelidir.

El ele ya da yan yana görülmekten utanmamak

Ne olursa olsun çiftler, aşklarını dünyayı umursamadan yaşadıklarında gerçekten beraber olurlar. Çünkü, “o ne dedi, bu ne düşündü, o görmesin, bu görmemeli” gibi kalıplar beyinde yer aldıkça asla mutluluk tam anlamıyla gelmeyecektir. Ne yazık ki, günümüzde mutluluğu umursamadan sadece kendi isteklerini gerçekleştirmek isteyen insanlar var ve bu insanlar asla gerçek mutluluğu yakalayamayacaklar. Mutlu bir ilişki içinde olan bireylerin bu görülme, yanlış anlaşılma ve benzeri türde alışkanlıkları yoktur.

Nasılsın diye sormayı ihmal etmemek

Kim olursa olsun, insan ilişkilerinin yolunda gitmesi ve mutluluk vermesi için “nasılsın?” soru sorulmalıdır. Bu soru, kişinin kendini iyi hissetmesine, önem verildiğini anlamasına ve aslında iyi olmak için bir nedeninin olduğunu anlamasına yardımcı olacaktır. Mutlu çiftlerin en önemli sırlarından biri de budur. Birbirlerinin nasıl olduklarını bilmek önemli bir alışkanlıktır.

Affetmeyi bilmek

Çiftler arasında önemli bir yere sahip olan, ilişkinin geleceğini belirleyen alışkanlıklardan biri de affedici olmaktadır. Kesinlikle, karşıdakinin yanlışlarından çok doğrularına odaklanmak gerekmektedir. Doğrular her zaman insana kazandırır ama yanlışların da kaybedici olmasından öte kazandırıcı taraflarıyla ilgilenmek önemlidir. Affetmeyi bilen çiftlerin ilişkilerinin daha uzun ömürlü olduğunu söylemek mümkündür.

Beraber yapılabilecek ortak ilgi alanları yaratmak

Mutlu bir ilişkinin alışkanlıkları arasında en önemli yeri olan madde kesinlikle bu maddedir. Çünkü, sadece çiftler arasında değil, arkadaşlar arasında da ortak ilgi alanlarına sahip olan kişilerin daha iyi anlaştığı ve daha uzun süreli arkadaşlıkları olduğunu görebiliriz. Bu nedenle aynı etkiyi taraflar ilişkilerinde de görmek istiyorsa, muhakkak karşıdaki kişinin ilgi alanlarına değer vermeli ve beraber yapılabilecek ortak ilgi alanları bulunmalıdır.

Özgürlüklere saygı duymak

Erkekler ya da kadınlar için özgürlüğün herhangi bir sınırı yoktur ve erkeklerin olduğu özgürlük bölgesi kadınlar için de vardır. Bu nedenle çiftler birbirlerine sınırsız saygı duymak zorundadır. Yaşanılan bir ilişkidir, kimse kimseyi eşya gibi göremez ve bu şekilde davranamaz. Kıskanmak gibi farklı eylemler, özgürlüğün kısıtlanması için asla yeterli değildir. Bu nedenle de mutlu çiftlerin alışkanlık haline getirdikleri en önemli maddelerden biri saygı duymaktır, diyebiliriz.

Kavga ederken de bir özelleri olduğunun farkındadırlar

Bu madde özellikle toplum içinde sözlü şiddete maruz kalmış kadınlar için önemli bir maddedir. Mutlu bir beraberlik için anlaşmazlık anlarında da muhakkak halledilebilecek konular olduğu unutulmamalıdır. İlişkilerin temelinde saygı, sevgi ve dürüstlük olduğu bilinmeli, buna göre de kavga anlarında konuşarak sorunlar halledilmelidir.

Sonsuz güven, sonsuz sevgi ve hissedilebilir bir uyum vardır

Mutlu ilişkiler yaşayan çiftler arasında her zaman hissedilebilen bir uyum vardır. Çoğu zaman tanımayan insanlar tarafından çiftlerin birbirlerine ne kadar çok benzediği yorumları da alınabilir. Bu tam olarak mutlu bir birliktelik yaşayan çiftlerin yaşamış olduğu sonsuz sevginin sonucudur. Aynı şekilde sonsuz güven de mutlu bir birliktelik için önemlidir. Bu güveni, kötüye kullanmayacak ve pişman etmeyecek kişilere vermek ise her şeyden daha önemlidir.