Haber Başlığı
Alışverişte yeni bir dönem bizleri bekliyor

Günümüzde teknolojinin entegre olmadığı alan kalmadı. Artık her şeyi teknolojiyle gerçekleştirebilirken elbette ki moda alanında da yeni gelişmelerin olması kaçınılmaz bir durumdu. Sizi ”Livestream Shopping” ile tanıştırayım. Livestream shopping yani canlı yayın alışverişi. Bu yöntem Çin’de popülerleşen bir satış yöntemi. Meta mayıs ayı boyunca her cuma günü canlı yayınlar düzenleyerek kullanıcılar üstünde canlı yayın alışveriş yöntemini denedi. Sonuçlar ise inanılmazdı. İki dakika içerisinde 1300 ürün satılmasıyla bu yöntemin işe yarar olduğu kanıtlandı.

Livestream shopping nasıl yapılıyor?

Söz konusu alışveriş olduğunda mağazalara giden insan sayısı gün geçtikçe azalıyor. Çoğumuz online satışlarla pratik bir şekilde alışveriş yapmaktayız. Ürünlere dokunmadan güzel olup olmadığını anlamak için de devreye influencerlar giriyor. İşte canlı yayın alışverişlerinde de toplumda ilgi gören influencerlar mağazalara giderek ürünleri bizlere teker teker tanıtarak kalitelerinden ve hangilerini beğendiğinden söz edecek Biz de eş zamanlı olarak bu deneyimi izleyebileceğiz. Alışveriş ise şu şekilde gerçekleşecek. Influencer’ın denediği kıyafet üzerinde satın alma kutucuğu çıkacak. Ürünü beğenen ve almak isteyen herkes o an canlı yayın sırasında bu ürünü satın alabilecek. İşte bu kadar basit.

Trend mi yoksa kalıcı mı?

Bir ürünü canlı yayında tek tıkla satın almak oldukça pratik gözüküyor. Ancak bu durum fiziksel mağazaların zamanla kapanmasına yol açacak gibi görünüyor. Bu durumda da marka kimliği ve müşteri memnuniyeti sarsılabilir. Bakalım yeni alışveriş yöntemi geçici mi yoksa kalıcı mı bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.