Haber Başlığı

  Havalar soğumaya başladı, kış yavaş yavaş geliyor ve bu soğuklar üstüne üstlük hastalığı da beraberinde getiriyor. Peki bu soğuk havalardan, hastalıktan kendimizi nasıl koruruz? Doğal yolları nelerdir?

  Hastalandığımızda tüm şifayı bitkilerde, doğal ürünlerde arayabiliriz. Ballı çörekli otlu karışımlar, ıhlamurlar hepsi her derde devadır. Gelin birlikte bizi hastalıktan koruyacak bu karışımlara bir göz atalım. 

Zerdeçal Suyu

Zerdeçalın içinde bulunan antiviral, antioksidan ve antienflamatuvar özellikleri sayesinde vücudumuzu yabancı maddelerden korur. Bağışıklık sistemimizi güçlendiriyor ve virüs, bakteri gibi yabancıların vücudumuza girmesini engelliyor.

Bitkisel Çay Karışımı

Hastalığa yakalandıysanız ve öksürükten şikayetçiyseniz hatmi kökü, keten tohumu, adaçayı, limon ve bal sayesinde bu sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca kuvvetli bir balgam söktürücüdür.

Mürver Şurubu

Mürver çiçeğinin başrolde olduğu bu şifa kaynağı, hastalıktan eser bırakmayacak. İçindeki A, B ve C vitaminiyle vücudumuzun hastalıklara olan direncini güçlendirerek balgam söktürür, göğsü yumuşatır, ateşi düşürür ve terlemeye yardımcı olarak vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.