Haber Başlığı

30 Ocak tarihinde Merkür retrosu Kova burcunda başlıyor ve 21 Şubat 2021’e kadar da devam edecek. Bu süreç ile ilgili olarak astroloji ile biraz bile ilgili olan pek çok kişi az çok neler olup bittiğini biliyor. Ancak genel kanı Merkür’ü doğum haritasında Retro olanlar bu süreçten etkilenmeyecek gibi bir yanlış algıdadır. Aslında onlarda herkes kadar Merkür’ün retro yaptığı zamandaki aksaklıklardan nasibini alırlar. Ancak aradaki fark ise şudur; Merkür’ü zaten natal haritasında retro olduğu için o kişiler zaten bu enerjilere alışıktır. Yani hayat akışlarında hem iletişimsel alanda hem elektronik ve teknolojik cihazları kullanırken diğer insanlara göre çok daha fazla sıkıntı yaşayabiliyorlar. Bu nedenle bu dönemdeki aksaklıkların farkına diğerleri kadar çok varamayabilirler. Peki, kimler daha çok etkilenecek bu süreçten? Bu süreçten en çok etkilenecek olanlar sabit burçlar Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçlarında yükselenleri, Güneşleri, tepe noktaları (MC) veya Merkür gezegenleri olanlar olacaklar.

Merkür Retrosunda nelere dikkat etmeliyiz

Bu zaman zarfında yazılı ve sözlü iletişimde güçlükler yaşanabilir, teknolojik aksaklıklar oluşabilir. Elektronik cihazlarda arızalar meydana gelebilir. Ancak yeni bir cihaz almak da hiç akıllıca bir zaman dilimi değildir çünkü Retro bittikten sonra bu eşyadan hiç memnun olmadığımızı fark edebiliriz. Yeni bir cihaz almak için ya da bir anlaşma imzalamak için mümkünse retronun bitmesini beklemek daha akıllıca olacaktır. 

Bir söz söylemeden önce iki kere düşünmemiz gereken, bir yazılı anlaşma imzalamamız gerekiyorsa ince eleyip sık dokumamız gereken bir zaman diliminden geçiyoruz. Eğer Merkür retrosundan önce başlanmış bir işin imza süreci söz konusu olursa o zaman bu süreçte çok tedirgin olmanız gerekmez. Ancak 30 Ocak ile 21 Şubat arasında yeni bir iş, anlaşma, sözleşme durumu söz konusu olursa o zaman dikkatli davranmakta, maddeleri ince eleyip sık dokumakta yarar var.

Yine Merkür Retrolarının en büyük klasiği de bu süreçte dönen, yazan, yeniden birlikte olmak isteyen eski sevgililerdir ama Merkür retrosuyla gelen Merkür retrosuyla gidebilir. Bunu göz önüne alarak bu süreci geçirmeniz yerinde olacaktır.

Merkür retrosunu hangi hayat alanlarınızda deneyimleyeceğinizi yükselen burcunuza göre okuyabilirsiniz.

 

Koç burçları ve yükselen Koç

Sevgili Koçlar, sizler Merkür retrosunu sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla olan görüşmelerinizde deneyimliyor olacaksınız daha çok. Bu süreçte yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir.

 

Boğa burçları ve yükselen Boğa

Sevgili Boğalar, Merkür retrosu sizler için kariyerinizle ilgili konularda etkisini gösteriyor olacak. Daha önceki süreçlerde başvurmuş olduğunuz bir iş ile ilgili geri dönüş ve netleşme 22 Şubat’a kadar meydana gelebilir. Aynı zamanda bu süreçte bilhassa patronunuzla olan yazışmalarınıza ve kime ne maili gönderdiğinize dikkat etmenizde yarar var.

İkizler burçları ve yükselen İkizler

Sevgili İkizler, 30 Ocak günü yönetici gezegeniniz Merkür Retro hareketine başlıyor olacak. Takip eden 21 gün boyunca iletişim ve görüşmelerinizde birtakım aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Bilhassa yurtdışı kontaklarınızla olan görüşmelerinizde işler istediğiniz hızda gitmeyebilir. Aynı zamanda evliyseniz eşinizin yakın çevresi ile aranızda bazı yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir.

Yengeç burçları ve yükselen Yengeç

Sevgili Yengeçler, 30 Ocak itibariyle Retro hareketine başlayacak olan Merkür’ün zorlayıcı etkilerini en çok ortak paylaşımlarınız ve miras, nafaka ile ilgili konularda yaşıyor olacaksınız. Aynı zamanda ödemelerinizi planlarken nereye ne gönderdiğinizi iki kez kontrol etmenizde yarar var.

Aslan burçları ve yükselen Aslan

Sevgili Aslanlar, Merkür karşıt burcunuz olan Kova’da retro hareketini yapıyor olacak. İkili ilişkilerinizdeki iletişiminizde yanlış anlaşılmalara dikkat etmeniz gereken 21 günlük bir süreç sizleri bekliyor olacak. Aynı zamanda bu dönemde bir anlaşma ve sözleşme imzalamanız da gerekirse dikkatli bir şekilde bunu ele almanız gerekecektir. Daha önceden başlatılan bir iş değilse ve erteleyebileceğiniz bir iş ise daha sonradan sıkıntı yaşamamak adına daha iyi olabilir.

Başak burçları ve yükselen Başak

Sevgili Başaklar, 30 Ocak günü yönetici gezegeniniz olan Merkür retro hareketine başlıyor olacak. 21 Şubat tarihine kadar mesleki alanlardaki çalışmalarınızda işlerinizi istediğiniz hızda ilerletemeyebilirsiniz. Aynı zamanda günlük kullandığınız teknolojik eşyalarınızda bozulmalar da meydana gelebilir. Çalışma arkadaşlarınızla olan iletişiminizde yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz.

Terazi burçları ve yükselen Terazi

Sevgili Teraziler, 30 Ocak Cumartesi günü Merkür geri hareketine başlıyor olacak. Çocuklar, borsa ve benzeri risk aldığınız işleriniz varsa Merkür retrosunun etkin olacağı 21 günlük süreç boyunca daha kontrollü gitmenizde yarar var. Bekar bir yükselen Terazi iseniz eski sevgililerinizden gelen mesajlar, barışma istekleri de yine bu dönemde gündeminizde olabilir.

Akrep burçları ve yükselen Akrep

Sevgili Akrepler, 30 Ocak Cumartesi günü itibariyle evinizde kullandığınız teknolojik aletlerinizde birtakım bozulmalara, aksaklıklara sizleri maruz bırakabilecek bir Merkür retrosu başlıyor olacak. Bu süreçte yeni bir teknolojik alet almamanız iyi olacaktır. Zira bu dönemde alacağınız bir teknolojik aletle ilgili olarak sonrasında farkına varacağınız bir sorun meydana gelebilir.

Yay burçları ve yükselen Yay

Sevgili Yaylar, 30 Ocak Cumartesi günü Merkür retro hareketine başlıyor olacak. İletişim ile ilgili konularda 21 Şubat tarihine kadar zorlanabilirsiniz. Aynı zamanda eğitim hayatı aktif bir yükselen Yaysanız bir şeyleri yeniden ele alıp değerlendirmek adına da olumlu kullanabilirsiniz bu süreci.

Oğlak burçları ve yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar, 30 Ocak günü Merkür retrosu başlıyor olacak. Bilhassa parasal kazanımlarınızda önümüzdeki 21 günlük süreçte aksamalar söz konusu olabilir. Sözünü aldığınız ödemelerinizde gecikmeler yaşayabilirsiniz.

Kova burçları ve yükselen Kova

Sevgili Kovalar, 30 Ocak günü Merkür sizlerin burcunda geri hareketine başlıyor olacak. Bu süreçte kendinizle ilgili her konuyu içsel olarak ele alabilirsiniz. Yarım kalan işlerinizi tamamlamak adına da hayli uygun bir dönemdesiniz.

Balık burçları ve yükselen Balık

Sevgili Balıklar, 30 Ocak günü Merkür retrosu arka plandaki işleriniz ve bilinçaltı konularında etkisini gösteriyor olacak. Merkür retrosu sürecinde geçmişte kalan birçok konu rüyalar yoluyla bilinçaltınızı zihinsel anlamda meşgul edebilir. Geçmişte bıraktığınız kişiler ve işleriniz bu süreçte karşınıza çıkabilir.

    Astrolog Ceylin Çelebi

    Instagram: astrolifeceylin madamastro

    YouTube

    ceylincelebi@gmail.com