Haber Başlığı

Herkesin makyaj koleksiyonunda mutlaka pudra vardır. Makyajın son dokunuşunu yapan, pürüzsüz ve kusursuz bitişi sağlayan pudralar profesyonel görünen bir makyajın olmazsa olmaz adımları arasında.

Makyaj pudrası ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Pudra, bir ten makyajının olmaz adımlarından biri. Ten makyajını sabitleyen, kolayca dağılmasını ve akmasını önleyen pudra herkesin makyaj çantasında olması gereken ürünler arasında.

Kullandığınız fondöten ya da kapatıcı gün içinde ince çizgiler arasına doluyorsa, pudra ile bunu engelleyebilir pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca cilde mat bir görünüm de verdiği için yağlı bir cilt tipiniz varsa biraz pudra ile fazla yağı gidererek parlamaları önleyebilirsiniz. Birçok farklı yapıda olan pudraları farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Dilerseniz ten renginize uygun bir pudra edinip fondöten kullanmadan doğrudan cildinize uygulayabilir, dilerseniz transparan pudra ile makyajı sabitleyip mat bir görünüm elde edebilirsiniz.

Transparan formdaki; pudralar yapısı itibariyle renksizdir ve bir kapatıcılık sunmaz. Genellikle beyaz renkli olarak satılan transparan pudra aradığınız pürüzsüz görünümü vermeyi vaat eder.

Makyajınızın üzerinden son adım olarak geçeceğiniz bir pudra ile yüzünüzdeki çizgilere dolan fondöteni engelleyebilir ve parlayan T bölgesini matlaştırabilirsiniz. Üstelik kullanım kolaylığı açısından her yerde pudranızı çıkarıp ihtiyaç duyduğunuz bölgelere bir sünger ya da fırça yardımıyla hızlıca uygulayabilirsiniz.