Haber Başlığı

Düzenli temizlik, yalnızca fırçalarınızın görünümünü ve genel durumunu korumaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda fırça kılları arasında saklanan tüm kötü mikroplardan da kurtulur.

Konu söz konusu olduğunda, fırçalarınızı gerçekten nasıl temizlemelisiniz?

Profesyonel bir makyaj sanatçısı, haftada bir kez eski moda bir derin temizliğin yerini hiçbir şeyin tutmadığını söylüyor.

Ancak seçenekleriniz var. Önümüzde, makyaj fırçalarınıza kapsamlı bir temizlik sağlamanın tüm yollarının basit bir listesi.

Sonuçta, süreçten gerçekten keyif aldığınızı görebilirsiniz.

Bulaşık sabunu ve bebek şampuanları tercihi

Fırçaları temizlemek için ne tür şampuan veya sabun kullanacağınızı merak ediyorsanız, normal sabunlar, bulaşık sabunları ve hatta bebek şampuanları yıkamak için yeterince yumuşaktır. Bulaşık deterjanı ile unutmayın: biraz uzun bir yol gider ve çoğu, ağır yağ ve birikintileri gidermek için formüle edilmiştir. Sıvı sabun ve şampuan kullanırken, temizleyicileri daha kolay almasına yardımcı olmak için önce kıllarınızı ıslatın.

Eldivenlere ulaşmak

Muhtemelen makyaj fırçalarını temizlemenin en standart yollarından biri, temiz lastik eldivenler giymek, avucunuzun içine temizleyici, ıslak fırçalar eklemek ve derinlemesine bir temizlik için temizleyicide masaj yapmaktır. Makyaj fırçalarınızı ılık su altında durulayın, fazlalıkları sıkın ve gece boyunca düz bir şekilde kurumaya bırakın.

Silikon temizleme pedi kullanın

Minik kabarık çıkıntılar veya oluklar ile donatılmış bir silikon fırça temizleme pedi kullanmak, fırça kıllarınızın kalitesinden ödün vermeden kirleri nazikçe temizlemeye yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken, pedin üzerine köpüren bir fırça temizleyici dökün ve tüm ürün bitene kadar fırçalarınızı dairesel hareketlerle döndürün.

Bir fırça temizleme makinesi deneyin

Bir makinenin sizin için yapmasını sağlamak varken neden her bir fırçayı ayrı ayrı temizleyesiniz? Evet, makyaj fırçası temizleme makineleri var ve fırçalarınızı rekor sürede temizleyip kurutuyorlar. Çoğu makine için tercih ettiğiniz temizleyiciyi ekleyebilir, fırçalarınızı yerleştirebilir ve ardından işin geri kalanını makineye bırakabilirsiniz.

Çözümünüzü kendin yap

Kurnaz olmak ve kendi fırça temizleme solüsyonunuzu yapmak ister misiniz? Bunu birkaç temel bileşenle kesinlikle yapabilirsiniz: Elma sirkesi, ev temizlik ürünleri için oldukça popülerdir. Bir bardak ılık su ile bir çay kaşığı karıştırın. (Sirke kokusunu sevmiyorsanız, karışıma biraz limon suyu bile ekleyebilirsiniz.) Her bir fırça başlığını bu solüsyonla iyice kaplayın ve su berraklaşana kadar durulayın.

Dezenfekte etmeyi unutmayın

Fırçalarınızı şampuanlayıp yıkamanın yanı sıra dezenfekte etme yöntemini de gözden kaçırmayın. Çoğu sabun ve mağazadan satın alınan temizleyiciler dezenfekte edici ve antimikrobiyal maddeler içerirken, makyaj fırçalarınızı en az ayda bir kez ovma alkolüyle dezenfekte etmek zorunludur.