Haber Başlığı

Marilyn Monroe, Beyoncé ve Jennifer Lopez’in ortak noktası nedir? Üç ünlü de muhteşem, feminen kum saati figürleriyle tanınır . Kum saati tipi veya X tipi, gür bir göğüs, dar bir bel, kıvrımlı kalçalar ve düzgün bir bacaklar ile karakterizedir . Kum saati figürü, kadınlığın özü ve şu anda popüler bir güzellik idealidir.

Bir kadın kum saati figürü için 3 egzersiz

Daha çok armut veya elma tipi misiniz? Gerekli disiplin ve doğru eğitim ile güzel kıvrımlar geliştirebilir ve popüler kum saati oranlarına çok daha yakın olabilirsiniz.

Aşağıda, antrenman planınızda eksik olmaması gereken egzersizleri sunuyoruz:

1. Squat

Bir kum saati figüründe eksik olmaması gereken şey nedir? Düzgün bir alt! Ve bunu forma sokmanın en iyi yolu squattır.

 • Omuz genişliğinde ayrı dururlar. Sırtınız düz. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirebilir veya göğsünüzün önünde çaprazlayabilirsiniz.
 • Kıçını doğru hareket ettir. Bir sandalyede oturmak gibi.
 • Aşağı inerken ayak parmaklarınız ayak parmaklarınızın üzerine çıkmamalıdır.
 • Yukarı çıkarken kalçalarınızı sıkın ve kalçalarınızı öne doğru itin.

10 tekrar, 3 set

2. Mekik

İnce bir bel için, kum saati etkisi yaratmak için obliklerinize odaklanan karın egzersizlerine odaklanın. Bu nedenle yan mekikler eksik olmamalıdır.

 • Bir minderde yedektesiniz. Bacaklar kurulur.
 • Şimdi bükülmüş dizinizi sağ tarafa doğru bükün.
 • Kalçalarınız hafifçe içe dönük ve sol yan karın kaslarınız tavanı gösteriyor. Omuzlarınız yerle temas halinde olmalıdır.
 • Ellerinizi başınızın arkasında gevşek bir şekilde kenetleyin ve gövdenizi düzeltin. Omuzlarınız yerden yüksekte olmalı ve başınız doğrudan omurganıza doğru tutulmalıdır.
 • En yüksek noktada kısa bir süre tutun, ardından üst bedeninizi kontrollü bir aşağı hareketle tekrar indirin.

10 tekrar, 3 set

3. Modern bir silüet için yanal önkol desteği

İnce bir bel ve düzgün kalçalar için bu egzersiz kesinlikle antrenman planınızdan eksik olmamalı. Yanal önkol desteği, yan karın kaslarını da çalıştırır ve siluetinizi görünür şekilde şekillendirir.

 • Sağ tarafınıza yatın. Sağ ön kolunuzda kendinizi destekleyin, kolunuzu omzunuzun altında tutun. Ayaklar yerleştirilir ve bacaklar gerilir. Pelvisinizi kaldırmak ve vücudunuzu havada düzeltmek için kollarınız ve ayaklarınızla zemine bastırın.
 • Vücudunuz baştan bele ve ayaklara kadar düz bir çizgi oluşturur.

30 saniye basılı tutun, ardından diğer tarafa dönün

Kum saati figüründe  diyet de önemlidir

Kas yaparak güzel, feminen kıvrımlar elde ediyorsanız , beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Vücudunuza meyve ve sebzeler gibi mümkün olduğunca sağlıklı, işlenmemiş gıdalar tüketin ve yüksek kaliteli karbonhidrat ve proteinlere güvenin, örneğin yağlı balık, yumurta, baklagiller, yulaf ezmesi ve fındık. Öte yandan, çok fazla şeker, alkol ve basit karbonhidratlar zindeliğiniz için zararlıdır.

İpucu: Doğru kıyafetlerle bile kendinizi bir kum saati figürüne dönüştürebilirsiniz. Dar kalem etekler, yüksek belli kot pantolonlar ve özel kesim elbiseler dar bir orta noktayı vurgular ve kalçalarınızı mükemmel bir şekilde gösterir.