Haber Başlığı

Kızlar biliyorsunuz ki kozmetik ürünlerin fiyatları her geçen gün artmakta. E fiyatlar bu kadar artarken bakım ürünlerine yetişmek mümkün değil. Kozmetiğe servetinizi yatırmadan cilt bakımınızı evde kendiniz yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Sizin için evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bakım önerilerim var. Buyurun detaylara…

Her şeyin başı cilt temizliği

Hangi cilt bakım yöntemini uygularsanız uygulayın yapacağınız ilk şey cildinizi kirlerden arındırmak olacaktır. Eğer ki cilt temizleme ürünlerine fazla para harcamadan bu işi halletmek istiyorsanız, içerdiği mineraller bakımından soda cildiniz için faydalı olacaktır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra pamuğu soda ile ıslatın ve cildinize nazikçe sürün. Bu yöntem cildinizi kirlerden arındırırken, mineraller ise cildinize iyi gelecek.

Bütün cilt tiplerinin dostu süt

Bir başka cilt temizleme yöntemi ise: Süt. İster karma ister kuru bir cilde sahip olun süt şahane bir temizleyicidir. Ilık ya da soğuk bir süte pamuğunuzu batırın ardından süt ile ıslatmış olduğunuz bu pamuğu cildinizde gezdirin.  Bu işlemi haftada iki kez tekrarlayın!

Siyah noktalara savaş açın!

Görüntüsüyle bizleri rahatsız eden siyah noktalar oldukça sinir bozucu. Malzemelerinizi hazırlayın çünkü onlara savaş açıyoruz! Bunun için ihtiyacınız olanlar: Bir çorba kaşığı kakao, bir tatlı kaşığı bal ve iki çorba kaşığı yoğurt. İşte bu kadar! Uygulanışı: Bütün malzemeleri verilen ölçüleri dikkate alarak bir kaba koyun ve karıştırın ve cildinize sürün. Bu yöntemi gece uyumadan önce uygulamanızı tavsiye ederim. Sabah bebek gibi uyanacaksınız!

Aleo Vera ile cildiniz ışıldasın!

Cilt bakımınız için bitki yetiştirmek ister misiniz?  Özellikle tıbbi alanlarda kullanılan muhteşem aleo bitkisi son zamanlarda hepimizin kulağına gelmiştir. Kozmetik alanında da çeşitli kremler, cilt temizleme ürünleri için bu bitki kullanılmakta. Oldukça pahalı olan bu ürünleri satın almak yerine evde kendi aleo vera bitkinizi yetiştirebilirsiniz.  Uygulaması ise oldukça basit. Yaprakları kökünden kesin. Üstündeki yeşil tabakayı bir bıçak yardımıyla yavaşça soyun ve içerisindeki jeli çıkartın. Son olarak  pamuk yardımıyla jeli cildinize sürün. Yarım saat bekledikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. İşte tertemiz ışıltılı bir cilt!

Peeling için kahve telvesi

Yüksek oranda kafein barındıran kahvenin cildinizi canlandırma etkisine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Sohbetlerin vazgeçilmezi olan büyük bir keyifle içtiğiniz kahveyi cildinizi ölü derilerden arındırmak için peeling olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler: öncelikle kendinize bol köpüklü güzel bir Türk kahvesi hazırlayın ardından kahve telvesini cildinize masaj yaparak sürün. Bir süre bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. İşlem tamam!