Haber Başlığı

Kolajen yaşlanmayı geciktiren en önemli unsurlardan biri. 20 yaşından itibaren kollajen, her yıl %1 kaybedilir. Bunun için gıda takviyesi almalı ya da yediğimiz besinlere dikkat etmeliyiz. İşte kolajen üretmene destek olacak besinler;

AVOKADO

Avokado cildi nemlendirici bir özelliğe sahiptir. Cilde dolgunluk kazandırır. Cilt kırışıklıklarını ve ince çizgilerin görünümünü azaltır.

CEVİZ 

Ceviz harika bir çinko kaynağıdır. Çinko, cildiniz tarafından hasara karşı bir bariyer olarak ve iyileşme için kullanılır.

PANCAR 

A vitamini, potasyum, sodyum, kalsiyum, magnezyum ve E vitamini açısından zengin olan pancar, cilde çok faydalıdır.

BİTTER ÇİKOLATA 

Bitter çikolatanın biyoaktif bileşenleri de cildinize fayda sağlayabilir. Flavanoller cilt yoğunluğunu ve hidrasyonunu artırabilir, güneş hasarı riskini azaltabilir ve cilde kan akışını iyileştirebilir.

YEŞİL ÇAY 

Düzenli olarak yeşil çay tüketmek cildinizin görünümünü önemli ölçüde iyileştirir. Yeşil çay polifenolleri, iyi bilinen antioksidan ve antienflamatuar özellikleri sayesinde serbest radikallerle savaşır ve kırışıklıkları, ince çizgileri ve cilt elastikiyet kaybını önler.

CHİA TOHUMU 

Chia tohumları cildin temelini güçlendirir. Zengin omega-3 yağ asitlerini içerisinde barındıran chia tohumları cildi besler ve onarır.

YABAN MERSİNİ 

Yaban mersini, cildi gözle görülür şekilde sakinleştirme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan anti-enflamatuar, antioksidan ve polifenol kaynağıdır. Cildi dış etkenlere karşı güçlü hale getirir.