Haber Başlığı

Londra Görüntü Enstitüsü'nün Uluslararası Direktörü Lynn Marks'a göre, renk aslında bir şey hakkında (kendimiz dahil) sözsüz bir şekilde bilgi aktarmamız için süper bir yoldur. Bu, her zaman sahip olduğunuz kış  ojelerinin düşündüğünüzden daha fazlasını söyleyebileceği anlamına gelir. Marks, “Bir rengi sevip sevmediğiniz çoğunlukla çocukluk anılarınıza ve renkler ile duygular arasındaki ilişkinize bağlıdır. Anneniz bir gün size sarı giydirdiyse ve sınıf arkadaşlarınız sizinle dalga geçtiyse, sarı büyük ihtimalle en sevdiğiniz renk olmayacaktır.”  Açıkçası, renk teorisi ve psikoloji özel konulardır, ancak kışa giden oje tonlarının neden doğrudan ruhunuza hitap ettiğini merak ediyorsanız haberimizi okumaya devam edin. 

Bordo

Marks, bordonun hem kırmızı hem de morun bir kombinasyonu olarak düşünülebileceğini söylüyor. Lüks, hırs ve hatta kraliyet duygularını uyandırır. Düşünceleriniz, hayalleriniz ve duygularınızla daha derindir ve aynı zamanda çok içe dönüktür. Yani temelde, sezon için doğru bir renktir. Bu rengi sık sık kullanıyorsanız, büyük olasılıkla hassas ve şefkatli, ancak güçlü bir zenginlik duygusu olan bir hayalperestsiniz. Hayattaki güzel şeyleri seviyorsunuz ve tırnak renginizin güçlü bir zarafet duygusunu yansıtmasını istiyorsunuz. 

Gri 

Daha koyu, puslu bir griyi sevenler için, muhtemelen çok çalışkansınız. Marks, griye ilgi duyanları daha muhafazakar, zeki ve iş sever olarak görüyor. Bu, bir işi her zaman hatasız bitireceğiniz anlamına gelir.

Siyah

Siyah, oje renklerine isyan etme konusunda uzun bir geçmişe sahip olabilir. Siyah bir renk, gelişmişlik, güç ve baskınlık anlamına gelir. Açıkçası, bu otoriter bir insan olduğunuzu söylemek değildir. Ancak cesur, bir açıklama yapmaktan ve her şeyin tam kontrolünüzde olmayı sevdiğinizi önerebilir. 

Kahverengi

Marks'a göre bu renge yönelmek, kendinize ve başkalarına güven aşıladığınız anlamına gelir. Başkaları tarafından yetkili, zorlayıcı, güvenilir ve güven verici biri olarak görünürsünüz. Büyük olasılıkla, insanların hayat tavsiyesi almak için her zaman size danıştıkları arkadaşsınız.

Koyu Mavi 

Tüm koyu kış oje renkleri arasında, koyu mavi sezon için en çok yankı uyandıran renktir. Marks, onu barış, dinginlik, güven, sadakat ve bütünlük duygularını çağrıştıran bir renk olarak görüyor. Marks, politikacıların genellikle bu rengi giydiğini, çünkü bir öngörülebilirlik ve güvenilirlik duygusu yarattığını söylüyor.

Koyu yeşil 

Marks, yeşil rengin taze, dünyevi bir niteliği olduğunu söylüyor. Başkalarının doğayı, dengeyi, büyümeyi ve refahı düşünmesini sağlar. Koyu yeşil bir ton kullanan kişi muhtemelen çevrelerinde uyumlu, istikrarlı ve güvende hissetmekten hoşlanırlar. Aynı zamanda yeniden doğuşu ve kendine güvenmeyi de temsil edebilir.